Kaotusseisu jäänud Audentese SG/Noortekoondis üllatas TalTechi

Naiste Meistriliigas sündis hooaja esimene suurüllatus, kui Audentese SG/Noortekoondis mängis kodusaalis üle seni kaotuseta püsinud TalTech/Tradehouse`i.

Audentese SG/Noortekoondis kaotas koduväljakul peetud vastasseisus Taltechi vastu esimese geimi 13:25 tulemusega. Seejärel said enda mängu käima ka võõrustajad, võites alustuseks teise geimi 25:23 resultaadiga. Kolmandas ja neljandas geimis avaldus Audentese SG/Noortekoondise paremus numbrites 29:27 ja 25:20, mis tähendas võõrustajate 3:1 (-13, 23, 27, 20) võitu.

Eva Liisa Kuivonen tõi võitjatele 20 (+13), Maren Mõrd 17 ja viie blokipunktiga säranud Liisbet Pill 11 punkti. Kadi Kullerkann vastas külaliste poolel 20 ja pallingu vastuvõtul 9 korda eksinud Nette Peit 15 punktiga. Seejuures oli Kullerkannu kasutegur +5, Peit jäi ühega miinusesse.

Audentese SG/Noortekoondis oli heas hoos nii pallingul kui blokis, saavutades mõlema elemendiga 12 punkti.  TalTech kogus pallingul 7 ja blokis 8 punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Üheksa punkti kogunud TalTech/Tradehouse hoiab vaatamata tänasele kaotusele turniiritabelis esikohta, Audentese SG/Noortekoondis tõusis kolme punkti toel teiseks.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN.