Kaks geimi võitnud Pärnu langes Tel Avivi Maccabi vastu eurosarjas konkurentsist

Pärnu Võrkpalliklubi kaotas CEV Challenge Cupi 1/32-finaali korduskohtumises Tel Avivi Maccabi Yeadimile 2:3 (15:25, 15:25, 25:20, 25:20, 10:15) ning langes konkurentsist.

Et eile peetud avamängu oli Maccabi võitnud 3:0, vajasid nad edasipääsuks täna vaid kaht geimivõitu. Sellega sai Iisraeli esiklubi ka hakkama, seejärel tehti mitmeid vahetusi ja kaks järgmist vaatust suutis võita Pärnu. Avo Keel vahetas pärast teist vaatust sidemängijat ja Richard Voogeli asemel tuli Pärnu rünnakuid juhtima brasiillane Jo Mauricio da Silva Neto. Viimases geimis saatis Iisraeli klubi peatreener põhimehed tagasi väljakule, kes ka viienda geimi võidusadamasse tüürisid.

Pärnu resultatiivseim oli tänagi Markus Uuskari, kes panustas 21 punkti (+13), esmakordselt end sel tasemel proovile pannud Ivory Õuekallas lisas 15 (+7) ja Boris Žuhhov 13 punkti (+1). Pärnu vastuvõtuprotsent oli tänases kohtumises 55, rünnakuprotsent 46, blokiga takistati vastaste rünnakuid viiel korral ning servijoone tagant koguti 1 punkt ning tehti koguni 29 viga.

Maccabi poolel oli resultatiivseim 16 punktiga (+13) Kevin Foyer. Iisraeli klubi vastuvõtt oli 37%, rünnak 42%, blokist saadi 10 ja servilt 6 punkti (eksimusi tehti pallingul 12).

Pärnu peatreener Avo Keel kommenteeris kohtumist ERRile: “Eks pärast teist geimi olid mõlemal pool kõik pinged maas. See kaotus, mis määras selle, kes edasi saab, tuli kindlalt sisse.”

“Ju siis meie natuke vabanesime, nemad tegid seal teatud vahetusi – sidemängija, tempo ja diagonaal ka. Neljandas tõid nad kõik tagasi, aga siis oli meil edu võib-olla natuke suur. Viiendas, kui neil oli põhikoosseis väljas – ju nad siis jälle natuke paremad tundusid.”