Juhkami järjekordne hea mäng aitas Friedrichshafeni Meistrite liigas teise võiduni

Sel nädalal tehti algust Meistrite liiga alagrupiturniiriga, kus Eesti koondislastest teevad kaasa rahvuskoondise nurgaründaja Martti Juhkami (VfB Friedrichshafen) ja rahvusmeeskonna peatreener Cédric Enard (Berliini Recycling Volley). Sel nädalal toimuvad mängud Friedrichshafeni alagrupis. Mänge näeb otsepiltis Eurovolley.TV vahendusel.

Juhkami koduklubi kuulub E-alagruppi, kus lisaks mängivad Novosibirski Lokomotiiv (Venemaa), Karlovy Vary Karlovarsko (Tšehhi) ja Trentino (Itaalia). E-alagrupi esimene turniir peetakse Trentinos 1.-3. detsembril ja teine Friedrichshafenis 9.-11. veebruaril.

Teises alagrupimängus alistas Friedrichshafen kolmapäeval 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) Lokomotiivi. Juhkami tegi järjekordse hea esituse, tuues 15 punkti (+12) ning valiti ka mängu MVPks. Temast rohkem punkte tõi vaid Linus Weber, kelle arvele kogunes 18 silma (+15). Kaotajate edukaim oli 18 punktiga (+11) Drazen Luburic.

Friedrichshafenil on alagrupis kahe võidu ja 6 punktiga liidrikohal. Täna õhtul kohtuvad veel Trentino ja Karlovarsko. Veerandfinaali pääseb iga alagrupi võitja ja kolm paremat teise koha saajat.

Vaata kõiki tulemusi ja tabeliseisu.

3. detsembril kell 17.00 kohtub Juhkami tööandja Trentinoga (vaata otsepilti).

Avapäev:

Esimeses mängus oli Friedrichshafeni vastaseks Karlovarsko ja 3:1 (25:14, 25:22, 23:25, 25:16) võidu teenis Juhkami tööandja. Eesti koondise nurgaründaja tegi kaasa kõik neli geimi ning panustas 19 punkti (+11), lüües sealhulgas 3 ässa. Võitjate edukaim oli 21 punktiga (+13) Linus Weber. Tšehhi klubi resultatiivseimana tõi 18 punkti (+7) Marcel Lux.

Teises alagrupimängus alistas Trentino 3:2 (21:25, 23:25, 25:23, 25:23, 15:2) Lokomitiivi. Seejuures tegutses Trentino diagonaalründaja Nimir Abdel-Aziz mõlema sidemängija haigestumise tõttu oma kunagisel positsioonil ning tõi lisaks mängu juhtimisele ka 12 punkti ja vedas ülipika serviseeriaga meeskonna viiendas geimis kindlale võidule.

Berliini meeskond mängib Ljubljana ACH Volley (Sloveenia), Kaasani Zeniidi (Venemaa) ja Jastrzębski Węgieliga (Poola) C-alagrupis. Esimene turniir toimub Berliinis 8.-10. detsembril ja teine 9.-11. veebruaril Kaasanis.