Jaan Rummi 60: võrkpall on toonud elukestvad sõprussuhted

23. detsembril tähistab oma 60 aasta juubelit teenekas võrkpallitreener Jaan Rummi.

Paidest pärit Jaan Rummi alustas võrkpallitreeningutega kolmandas klassis. “Kohalikul tasemel olin päris hea mängija,” tõdeb ta ja lisab, et tõeline avanemine toimus aga alles põhikooli lõpuaastatel. 1977. aastal asus Jaan Rummi treener Raimund Pundi kutsel õppima ja sportima Tallinna Spordiinternaatkooli, kus ta sattus väga esinduslikku treeninggruppi, kuhu teiste seas kuulusid hilisem juunioride maailmameister Aare Salumaa, aga ka Peeter Vahtra, Oliver Taats ja varalahkunud Vardo Tikas.

Aastatel 1981-1983 kuulus juubilar mängijana Laimons Raudsepa juhitud Tallinna Kalevi meeskonda, mis toona mängis Nõukogude Liidu esiliigas. “Mängijana oli mul hea hüpe ja kiire käsi, aga pikkust jäi väheks,” tõdeb ta täna ja sõnab, et toonases Kalevis oli koos “mõnus punt” – Rein Link, Urmas Saar, Janno Rogenbaum.

Tallinna Kalevis mängimise ajal alustas ta tudeerimist ka toonases Tallinna Pedagoogilises Instituudis ja 1985. aastal, pärast kõrgkooli lõpetamist, kolis ta teise võrkpallimehe Arvo Pani kutsel Lääne-Virumaale Kadrinasse. “Väiksesse kohta tööle minnes pääsesin sõjaväe eest peitu,” tunnistab ta.

Jaan Rummi on mängijana tulnud neljakordseks Eesti karikavõitjaks, Eesti meistrivõistlustelt on tema saldo 3 kulda, 2 hõbedat ja 1 pronks. Tiitlid on tulnud 80-ndatel aastatel Tallinna Autobussikoondises ja 90-ndatel Rakvere Rivaalis mängides. Tänaseks 37 aastat Kadrina keskkoolis kehalise kasvatuse õpetajana töötanud Jaan Rummi on sama kaua treeninud ka kohalikke võrkpallilapsi. “Üle 20 minu õpilase on Rakvere eest mängides tulnud Eesti meistrivõistlustel medalile,” ütleb ta.

Oma edukaimateks õpilasteks peab juubilar Tanel Uusküla, Rauno Tammet ja Deivid Armulikku. “Ka Ronald Järvele ja Kaspar Pomerantsile olin ma Rakveres töötades esimeseks treeneriks,” ütleb ta. Jaan Rummi naudib tänaseni laste treenimist, mis muuhulgas aitab ka ise heas vormis püsida. “Teen sageli poistega ise trenni kaasa,” ütleb ta.

Võrkpall on juubilarile enda sõnul toonud laia tutvusringkonna ja elukestvad sõprussuhted. Ta jälgib tähelepanelikult ka tänapäeva Eesti tippvõrkpalli, erilise luubi all on Credit24 Meistriliiga. “Olen meistriliiga võistkonnaga miskitpidi seotud – poeg Uku toimetab Taltechi mänedžerina, õepojad Kert ja Andres Toobal tegutsevad vastavalt Tartus ja Tallinna Selveris ning Pärnus hoiab dirigendikeppi vana sõber Avo Keel,” ütleb ta uhkusega.

Eesti Võrkpalli Liit soovib juubilarile kogu võrkpallipere nimel jätkuvat õnne, jõudu ja tervist!

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: