Finaalis TalTechist jagu saanud Tartu Bigbank krooniti Credit24 Meistriliiga võitjaks!

Credit24 Meistriliiga finaalis läksid vastamisi ka põhiturniiril kaks kõrgeimat kohta hõivanud Tartu Bigbank ning TalTech. Pärast tuliselt kulgenud avageimi sai paremini minema Bigbank, võttes tiitli tulemusega 3:0 (25:21, 25:16, 25:20)

Võitjate edukaim oli 13 punktiga (+9) Albert Hurt, Martti Juhkami panustas 12 (+8) silma. TalTechi edukaim oli 15 punktiga (+5) Kevin Saar. Tartu vastuvõtt oli 44%, TalTechil 41%, rünnakuid lahendasid võitjad 58-protsendiliselt, TalTechi rünnak oli 41%. Blokis oli 7 vs 4 parem Tartu ja servil 6 vs 5 TalTech.

Tartu peatreener Alar Rikberg tundis heameelt, et meeskond pidas juhistest kinni ja palju närvirakke tal ei kulunud. “Mäng oli finaali väärt, vastane pani meile head pinget. Kui võrrelda leedukatega, siis TalTechi meeskonnal on kvaliteeti omajagu. Nad tulid kohe alguses tugeva serviriskiga ja mingi hetk lisandus ka Šmidli ja Saare poolt riskeeriv rünnak. See mingitel hetkedel tõi edu. Aga ütlesin meestele enne mängu ka, et me peame sellel survele vastu panema ja oma asja ajama. Kui saime oma mängu käima, tekkisid vahed sisse igas geimis,” sõnas peatreener. “Ma olen õnnelik, et mul on selline meeskond, et kes minu nõudlikkusele vastu ei aja, vaid neid ülesandeid täidab.”

Alar Rikbergi täispikk intervjuu:

Tartu kapten ja kõige väärtuslikuma mängija ehk MVP tiitli pälvinud kogenud Kert Toobali jaoks on tegu esimese Credit24 Meistriliiga tiitliga. “Kuidagi on nii läinud jah, et esimene. Ikka on tore tiitlit võita, see on ikkagi Baltikumi kõige tähtsam tiitel. Teeb tuju heaks,” sõnas Toobal. “Aga tõsi on seegi, et maailmas toimuva taustal tundub see nii ebaoluline. Praegu on muidugi vaja rõõmsamaid asju ka, aga kui ikka telefoni kätte võtad ja vaatad, mis toimub..raske on seda vaadata ja raske on uskuda, et sellised asjad tänasel peäval toimuda saavad,” lisas Toobal Ukraina sõja kohta.

“Mängus suutsime nende rünnakuliidreid piisavalt segada, aga eks see esimene geim oleks vabalt ka võinud teistsuguseks minna. Meie meeskonna tugevust näitab, et suudame külma pead säilitada otsustavatel hetkedel. Tulemus küll 3:0, aga eks me tegime ka koolipoiste vigu.”

TalTechi sidemängija Martti Keel: “Ma arvan, et kõige suurem põhjus oli siin kvaliteedi vahe. Tartuga ei ole lihtne ja kui esimene geim välja arvata, siis päris kindlalt oli see asi neil kontrolli all. Mis endal kripeldama jääb, on meie võitlusvaim, mida ma oleksin tahtnud rohkem näha. Tundus mingi hetk, et me olime kuidagi leppinud selle kaotusega. Tore on see selles nädalavahetusel, et saime suht kindlalt finaali, see on positiivne, aga finaalikaotus on ikkagi tõsiasi.”

Liiga nimisponsori Credit24 esindaja Annika Parm õnnitles võitjaid. “Täna saime kaasa elada parimale Eesti võrkpallile. Soovin õnne Tartu Bigbankile, kes põnevas finaalis saavutas võidu. Mul on hea meel, et vahepealsetest keerulistest aastatest hoolimata, mil kogu spordielu oli justkui pausil, on Eesti võrkpall suurepärasel tasemel. Sellest annavad tunnistust kogu hooaja ja selle viimaste päevade kulminatsiooni põnevad pallivahetused,” ütles Annika Parm. “Eesti on suur võrkpallimaa ja ma tänan kõiki võrkpallureid, treenereid, klubide taustajõude, fänne, kes on selle hooaja meistriliiga õnnestumisse enda panuse andnud,” lisas Parm.

Parimad mängijad:

MVP Kert Toobal (Tartu Bigbank)

Sidemängija: Dmitri Šlomin (Gargždai Amber-Arlanga)

Diagonaalründaja: Valentin Kordas (Tartu Bigbank)

Nurgaründajad: Albert Hurt (Tartu Bigbank) ja Kevin Saar (TalTech)

Temporündajad: Toms Švans (Pärnu VK), Mihkel Tanila (TalTech)

Libero: Silver Maar (Pärnu VK)

Tartu algkoosseis: Kert Toobal, Valentin Kordas, Martti Juhkami, Albert Hurt, Mart Naaber, Alex Saaremaa, libero Rait Rikberg.

TalTechi algkoosseis: Martti Keel, Matej Šmidl, Kevin Saar, Rauno Tamme, Mihkel Tanila, Sten Perillus, libero Cris Karlis Lepp.

Eesti hetke kahe tugevama meeskonna vahel peetud finaali avageim kulges väga tasavägiselt ja punkt-punktis mindi kuni geimi lõpuni. Teisele tehnilisele vaheajale mingi pärast Hurda rünnakut tartlaste 16:15 eduseisul, ent Saare võimas löök seadis kohe uuesti tabloole viigi. Kahepunktilise edu suutis lõpuks Saaremaa rünnaku järel haarata Tartu – 22:20. Seejärel võttis Juhkami blokiga kinni Šmidli. Esimene geimpall tuli Tartu meeskonnale Šmidli eksimusest seisul 24:21 ja selle geimi lõpetas Juhkami äss – 25:21.

Teine geim algas sarnaselt esimesega, mõlemad meeskonnad näitasid ilusat võrkpalli ja täissaal publikut nautis finaali. Saaremaa ja Kordase punktid andsid Bigbankile 10:7 edu, mispeale kasutas Janis Sirelpuu mõtlemisaega. Hurt käristas vahe neljapunktiliseks – 13:9 ja Kordas võitles võrgu kohalt välja 18:13 eduseisu. Sirelpuu tegi geimi lõpus mitu vahetust – Keele asemele Aleksander Eerma, Šmidli asemel Kaur Erik Kais  ja Tamme asemele Rasmus Meius. Ka Bigbank vahetas – Kevin Soo asendas Saaremaad. Geim kuulus Tartule tulemusega 25:16 ja tartlasi lahutas võidust üks geimivõit.

Kolmandas vaatuses tulid algkoosseisud tagasi platsile, vaid Tamme asemele jäi sisse Meius. Tartu meeskond pääses Kordase blokist auti rünnaku järel ette 11:8 ja edu kasvatati ning hoiti, kuni TalTech kahe punkti kaugusele tuli – 15:13. Kordase ässa järel suurenes vahe aga uuesti neljale punktile 17:13 ja Sirelpuu püüdis veel mõtlemisajaga mängu päästa ja tegi veel ka vahetusi. Bigbank liikus aga vääramatult võidu suunas ja oli selles geimis vastasest üle 25:20.

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: