Narva võrkpallitüdrukud leidsid Särevere laagrist uusi sõpru ja õppisid eesti keelt

Integratsiooni Sihtasutuse toetusel juuni lõpunädalal Säreveres toimunud SK Tatsi võrkpallilaagris osalenud Narva tüdrukud said lisaks trenninippidele selgeks ka eestikeelse võrkpallisõnavara ja leidsid endale palju uusi sõpru.

Türi lähistel Säreveres toimunud umbes 200 lapsega võrkpallilaagris osalesid ka Narva treenerite Viktoria Prussakova ja Galina Alfjorova tüdrukute võistkonnad, kelle osalemisele laagris panid õla alla Eesti Võrkpalli Liit, Kultuuriministeerium ja Integratsiooni Sihtasutus.

Laagri korraldaja, SK Tatsi juhi Raigo Tatriku, sõnul möödus laager sõbralikus ja teineteist toetavas meeleolus. “Oli väga eriline laager, vene emakeelega lapsed õppisid läbi võrkpalli eesti keelt ja õhtustel üritustel said ka eestlased mõne venekeelse sõna selgeks,” muheles Tatrik ning lisas, et laagri õnnestumisele aitasid kaasa ka ilus ilm ja 18 professionaalset treenerit.

Tatriku sõnul olid päevad sisustatud mitmete treeningutega nii Türi kui Väätsa rannavõrkpalliväljakutel, saalis, staadionil, muruväljakutel . „Õhtuti pidasime ägedaid võrkpallilahinguid ja viisime läbi sportlikke tegevusi hiliste õhtutundideni välja, laagri lõpetas vägev pidu.“

Narva lapsi juhendanud Keila Võrkpallikooli peatreener Jüri Rumm kiitis Ida-Virumaa laste suhtumist treeningutesse ja nende arengut. “Väga tublid ja vinged lapsed, tundus, et nädalase laagri jooksul astusid nad arengus suure sammu edasi,” ütles Rumm.

Narva spordikooli treeneri Viktoria Prussakova sõnul jäid nad laagris toimunud spordi- ja kultuuriprogrammiga väga rahule. „Meie väiksemad tüdrukud oskasid laagrisse tulles alles palli püüda ja visata, ent lõpus õpiti juba ka ründelöögid ära ning pall püsis ka mängus kaua õhus,“ kiitis Prussakova treener Jüri Rummi tööd ja tüdrukute kiiret õppimisvõimet.

Prussakova ei olnud kiidusõnadega kitsi ka laagri korraldajate suunas. “Saime treenida, ujuda, õhtuti olid diskoteegid, vahupeod, aaretejahid ja erinevad kultuuriprogrammid, lapsed sõbrunesid omavahel ruttu,” jagas Prussakova oma tundeid ja tunnistas, et ka treenerid said oma kolleegidelt juurde uusi treeningnippe ja harjutusvara.

“Loodetavasti muutuvad sellised laagrid tulevikus traditsiooniks, sest meie lapsed naasevad siit koju ainult positiivsete muljetega,” ütles ta.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: