TBD Pharmatech/Kastre alistanud TalTech krooniti kuuendat korda Eesti karikavõitjaks

Naiste võrkpalli Eesti karikavõitjaks krooniti tiitlikaitsja TalTech, kes alistas finaalis 3:0 (25:19, 25:15, 25:18) TBD Pharmatech/Kastre naiskonna.

Et TalTech pole sel hooajal finaalivastasele kaotanud, oli mängu algus ehk ootamatult tasavägine, ent lõpuks pani favoriit siiski oma paremuse maksma ning võttis oma kuuenda karikavõidu.

TalTech tuli karikavõitjaks ka 2014., 2015., 2019. ja 2020. aastal. TBD Pharmatech/Kastre jaoks oli tegemist esimese karikafinaaliga.

STATISTIKA: Marily Lass ja Dzintra Lember tõid võitjate ridades kumbki 12 punkti (+6 ja +6), Nette Peit panustas 9 punktiga (+4) ja Eliisa Peit 7 punktiga (+3). TalTechi vastuvõtt oli 34% ja rünnakuid lahendati 32-protsendiliselt, blokist saadi 13 punkti ja servil löödi 5 ässa ja eksiti 9 pallingul.

TBD Pharmatech/Kastre resultatiivseim oli Lill Kandimaa 6 punktiga (+3), Grete Jürgenson, Lisette Loos, Kairin Tammel ja Lisethe Kruus lisasid igaüks 4 silma. Tartu naiskonna vastuvõtt oli 35% ja rünnak vaid 18%, blokist saadi 4 ja servilt 6 punkti (eksiti 9 pallingul.

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu tõdes, et eeldatavalt nõrgema vastase vastu on alati keeruline valmistuda. “Sellist hirmu mul siiski polnud, et me täna kaotame, aga tõsi ta on, et olin selleks valmis, et tuleb selline ebamugav mäng. Pahatihti nii lihtsalt on, et kui oled favoriit, siis on mentaalselt raske. Geimides oli küll halbu hetki, tegime esimeses geimis vist 11 või 12 omaviga – mida on meie jaoks ikkagi palju – aga tugevam ikkagi kontrollis asja,” sõnas juhendaja.

“Aga karikavõit on ikkagi magus ja teeb rõõmu. Meil on mitmetele mängijatele see ikkagi esimene ja eks mulle endale on see ka tähtis, iga tiitel on tähtis,” lisas Sirelpuu.

TalTechi algkoosseis: Karolina Kibbermann, Dzintra Lember, Marily Lass, Nette Peit, Eliisa Peit, Kätriin Põld, libero Merilyn Paalo.

TBD Pharmatech/Kastre algkoosseis: Grete Jürgenson, Kairin Tammel, Kadi Kalm, Lill Kandimaa, Lisethe Kruus, Elina Lebedeva, liberod Mia Marta Miller ja Marta Kann.

Avageim kulges tasavägiselt, kuni 12:12 seisult suutis TalTech järjest teenida kolm punkti ja 15:12 edu haarata. Viigiseisuni TBD Pharmatech/Kastre enam ei jõudnud ja geim kuulus Tallinna klubile tulemusega 25:19.

Teises geimis haaras tiitlikaitsja Dzintra Lemberi rünnaku järel 8:3 eduseisu ja kontrollis geimi lõpuni üsna kindlalt. Lõppskooriks vormistas TalTech blokiga – 25:15. Kolmaski vaatus oli TalTechi dikteerida, Nette Peit viis pealinna klubi ette 9:5, geimi keskel suurendati Karolina Kibbermanni serviässa järel eduseisu 14:8-le ning geimi lõpptulemuseks oli 25:18.

TalTechi sidemängija Karolina Kibbermann rääkis, kui kerge või raske tema naiskonnal karikafinaalis oli:

Esmakordselt karikafinaalis mänginud TBD Pharmatech/Kastre naiskonna peatreener Liina Kais tunnustas oma mängijaid ja tunneb hõbeda üle suurt heameelt: