Eesti U20 noormehed saavad EM-finaalturniiri pääset püüda kodupubliku toel

Eesti U20 noormeeste koondis alustab aprilli alguses Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri pileti püüdmist Tallinnas Nord spordihoones. EM-valiksarja teise ringi turniir peetakse 5.-7. aprillil.

Rando Ringmetsa juhendatav Eesti meeskond loositi EM- valikmängude teises ringis C -alagruppi koos Ukraina, Hollandi ja Rumeenia noorte rahvuskoondistega. Kokku on viis alagruppi, finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning lisaks kõikide alagruppide peale kolm paremat teise koha saajat.

Peatreener Rando Ringmetsa sõnul tahetakse kodupubliku toel kindlasti edasipääsu püüda. “Kui kadusid ei teki, siis meie koosseis lubab kindlasti siit edasipääsu jahtida. Selleks me ka turniiri Tallinnas korraldame, et oleks lihtsam valmistuda, sest mitmed mängijad teevad kaasa nii meeste kui noorte liigades ja graafikud on väga tihedad. Loodan, et saame siin kodupubliku tuge nautida ja see annab meile ühe käigu lisaks,” ütles Ringmets, kes otsustab turniiril osaleva koosseisu järgmise nädala alguses.

“Vastased on enam-vähem teada ja videod on samuti üle vaadatud. Tugeva Ukrainaga pole siiani meil väga hästi läinud, aga ka nendest jagu saamine pole lootusetu. Panime selle mängu teadlikult viimasele päevale. Holland ja Rumeenia peaks olema rohkem meie masti meeskonnad, Euroopa tippude sekka nad praegu ei kuulu. See on selge, et edasi saamiseks tuleb meil endal väga hästi esineda.”

Eesti koondis koguneb uuel nädalal, mil tehakse mõned ühistrennid. “Valmistumine on ses osas veidi keeruline olnud, et kokkumängu on osad saanud rohkem harjutada, osad üldse mitte. Eks tuleb selle mõne päevaga mingi klapp leida. Aga üldiselt tunduvad poisid heas seisus olevat ja läheme reedel võitlusesse,” lisas peatreener.

Eesti koondise koosseis: Andris Vahula, Tristan Urb, Andres Jefanov, Tristan Täht, Joosep Kurik, Ranel Rahuoja, Mati Juus, Robin Puss, Sten-Markus Taasväli, Jost Artur Talvist, Kaspar Timusk, Marten Stopkin, Rasmus Piisang, Karl Eerik Läänaru.

Peatreener Rando Ringmets, abitreener Madis Kesküla, statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Liisi Sakala. 

Ajakava:

Reede, 5. aprill
16.00     Holland vs Ukraina
19.00     Eesti vs Rumeenia

Laupäev, 6. aprill
16.00     Ukraina vs Rumeenia
19.00     Holland vs Eesti

Pühapäev, 7. aprill
16.00     Rumeenia vs Holland
19.00     Ukraina vs Eesti

Kogu ajakava ja tulemused.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: