Eesti noored võitsid EEVZA rannavolle meistrivõistlustel kaks medalit

Eile lõppesid Riias Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlused U16 ja U18 vanuseklassile. Eesti paarid võitsid kaks medalit.

Möödunud nädalavahetusel Eesti meistriteks kroonitud Armin Kender ja Patrik Parijõgi saavutasid U16 vanuseklassi EEVZA meistrivõistlustel hõbemedali, kui finaalis tunnistas meie duo Ukraina paari Skrypnychenko ja Lunkan 2:0 (21:19, 21:11) paremust. Kaur Koitla ja Daniil Verhogljad jõusid veerandfinaali, kus jäädi hilisematele kuldmedalistidele 0:2 (10:21, 13:21) tulemusega alla. Andri Koitla ja Maksim Povjakel kaotasid play-offi avaringis 0:2 (15:21, 16:21) leedulastele Poplavskijile ja Šumeikale. Konrad Jaani ja Kristjan Akel alagrupist edasi ei pääsenud, kaotades mõlemad kohtumised.

Sama vanade tütarlaste turniiril saavutasid Eesti meistrid Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi pronksmedali, võites otsustavas mängus 2:1 (15:21, 21:13, 15:9) resultaadiga Läti võistkonna Mamaja ja Lepe. Keira Lukas ja Sandra Lepp võitsid EEVZA meistriteks tulnud lätlannade Aleksejeva ja Rumaka vastu veerandfinaali avageimi, kuid kaks järgmist geimi kuulusid lõunanaabritele, kellele läks kirja 2:1 (16:21, 21:14, 15:9) võit. Susanna Elisabeth Rikandi ja Karolin Raudla ning Brita Männilaane ja Marleen Ojasoo turniir lõppes play-offi avaringis.

U18 poeglaste turniiril kaotasid Ranel Rahuoja ja Artur Tšuhnenkov ning Georgi Sitnikov ja Robin Rohula mõlemad alagrupimängud, mis meie paare edasi ei viinud. Mõlemad alagrupimängud võitnud Joosep Kurik ja Joonah Marten Üprus jõudsid otse veerandfinaali, kus kaotati 0:2 (13:21, 13:21) tulemusega finaali jõudnud Poola duole Krzeminski ja Marcel.

Kuni 18-aastaste tütarlaste turniiril mängisid tänavused Eesti meistrid Anni Põldma ja Liisa Põldma ennast veerandfinaali, kaotades seal turniiri võitnud Poola eakaaslastele Labuzile ja Radelczukile. Play-offi avaringis võitsid Põldma ja Põldma 2:0 (21:14, 21:8) tulemusega Emma Vilbergi ja Kaisa Rei. Alagrupiturniiriga piirdunud Kirke Lukas ja Emma Lust kahes mängus geimivõiduni ei jõudnud.

Marta-Mia Ploomipuu ja Hannemai Hanimägi (Foto: EEVZA)