Intervjuu Fabio Soliga – Belgia vs Eesti eelvaade

Pühapäeval, 5. juunil Eesti aja järgi kell 20:00 kohtub Eesti meeskond Euroopa Kuldliiga neljanda vooru mängud Belgiaga, keda eelmises mängus koduväljakul 3:1 võideti. Nurgaründaja Timo Lõhmus vigastas laupäevaõhtusel treeningul hüppeliigest ja jääb mängust eemale, diagonaalründaja kohal teeb ametliku mängu debüüdi Timo Tammemaa.

Homne mäng toimub Kortrijkis, kus Eesti koondis on viimastel aastatel võõrustajatega mitmeid kordi mängimas käinud. Viimati mängisid Eesti ja Belgia samas saalis 2021. aasta Kuldliiga pronksimängu, selles veidi vähem kui aasta tagasi toimunud kohtumises jäi meie meeskond peale 3:0. Saal mahutab umbes 2500 pealtvaatajat, korraldajad ei osanud öelda kui palju rahvast saali tulemas on, linna peal toimub igatahes suur linnafestival ja loodetakse, et inimesed leiavad aega pühapäeva õhtul ka linnaäärsesse Lange Munte spordikeskusesse tulla.

Tegime peatreener Fabio Soliga väikese intervjuu, et uurida mis seisus meeskond on.

Volley: Peale eilset pikka reisipäeva, kas Sulle meeldis see, mida täna pallitrennis nägid?

Soli: Paari viimase päeva sees pole meil väga palju trenne olnud. Aga täna ootasin mängijatelt samasugust tegutsemist nagu viimastel nädalatel – proovime minimeerida vigu, mis kaasnevad uute nõudmistega – aga on selge, et teistsugused nõudmised tähendavad mängijate jaoks mugavustsoonist väljumist ja see toob kaasa eskimusi ja nende parandamine nõuabki palju tööd.

Me roteerime homme mängijaid taas. Tahan anda kõigile võimaluse ja olen ise ka põnevil, et kuidas läheb nendel meestel, kes seni saanud vähem platsile. Mulle meeldib, et siiani kõikidel kordadel kui olen pannud mängijad uude situatsiooni, siis mängijate reaktsioon on olnud alati väga positiivne.

Volley: Mängusaalis on palav ja väga niiske. Kas see mõjutab kuidagi homset mängu?

Soli: Mina ootan oma mängijatelt, et nad pühendaksid kogu oma energia võrkpalli mängimisele ega laseks end välistest teguritest häirida. See pole kunagi kerge, sest segavaid asju on palju, aga eeldan, et mängu kvaliteeti saal homme palju ei mõjuta. Loomulikult tuleme me veidi jahedamast keskkonnast, aga keskendume ikkagi mängule. Staff on loomulikult valmis mängijaid aitama kui kellelgi tekib raskusi, eriti mängu lõpuosas kui on oht näiteks krampide tekkeks. Ilmselt tuleb mängus tavalisest rohkem pause, mäng venib pikemaks, peame hoopis ise olema valmis, et targalt ära kasutada näiteks väljaku kuivatamise hetki. Aga olud on samasugused mõlema meeskonna jaoks ja minu teada on see ka neile esimene nö suvine mäng sel hooajal.

Volley: Timo Lõhmus väänas täna enne trenni lõppu hüppeliigest ja jääb väga suure tõenäosusega mängust eemale. Kui palju see mõjutab homse mängu taktikalist plaani?

Soli: Lõhmuse puudumine tähendab, et mul on üks võimalik valik planeeritust vähem. Ta pole seni väga palju mänginud, aga on olnud oluline mees treeningutel, sest annab alati endast maksimumi. Ta on ka hea variant mängus näiteks servivahetusteks. Praegu on raske öelda milline tema jala seis täpselt on, aga mul on noorest mehest väga kahju, sest ta on trennides nii palju panustanud. Tegemist on võrkpallis üpris levinud vigastusega, loodetavasti pole tegemist liiga tõsise looga ja loodetavasti ma saan teda veel sel hooajal Kuldliigas kasutada, sest ta on selle ära teeninud.

Belgia – Eesti mäng algab Kortrijkis pühapäeval Eesti aja järgi kell 20:00. Mängust teeb otseülekande ETV2.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: