Eesti jäi esimeses kontrollmängus Rumeeniale alla

Koduseks Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistuv Eesti naiste koondis pidas Paides E-Piim spordihoones kontrollkohtumise Rumeeniaga ja kaotas 0:3 (17:25, 17:25, 24:26). Head võrkpalli näidanud Rumeenia domineeris kahes esimeses geimis, kolmandas oli oma võimalus ka Eestil, ent lõpuks võitsid külalised ka selle vaatuse. Kokkuleppel mängiti ka neljas geim, kus jäi samuti 25:23 peale Rumeenia.

STATISTIKA: Kertu Laak tõi Eesti resultatiivseimana 22 punkti (+13), Silvia Pertens lisas 11 silma (+0) ja mängu ajal hüppeliigest vigastanud Nette Peit panustas 6 punkti (+2) ning Liis Kiviloo 5 (+3). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 31%, rünnak 32%, blokipuntke kogunes 9 ning servipunkte 5 (15 viga).

Rumeeniale tõi Inneh Varga 22 punkti (+13). Rumeenlannade vastuvõtt oli 49%, rünnak 44%, blokist saadi 8 ja servilt 6 punkti (12 viga).

Eesti algkoosseis: Karolina Kibbermann, Kertu Laak, Silvia Pertens, Nette Peit, Liis Kiviloo, Eliise Hollas, liberod Kadri Kangro.

Rumeenia läks avageimi pärast edukat blokipunkti 10:4 juhtima, Peit tõi Eesti 8:12 seisuni, ent edasi kärises vahe taas suuremaks ja tasavägiseks enam ei läinud. Geimi teises pooles vahetasid Kadi Kullerkann ja Häli Vahula Laagi ja Kibbermanni puhkama. Mänguaega sai ka Merilin Paalo. Geimi lõpus tuli algkoosseis tagasi. Rumeenia võitis avavaatuse kindlalt 25:17.

Teises vaatuses naasis Eestil algkoosseis. Ka nüüd jäi kodunaiskond 10:3 kaotusseisu, taas jõudsid eestlannad 8:12 seisuni, ent võimsalt rünnanud Rumeeniale vastu saada oli keeruline. Geimi keskel vahetas Paalo taas Peidi puhkama, hiljem tehti tagasivahetus. Laagi rünnaku järel olid tablool numbrid 17:11 Rumeeniale ja geimi võitsid külalised tulemusega 25:17.

Kolmandas geimis suutis Eesti naiskond Laagi pommlöögi ja ässpallingu järel 6:3 ette minna. Ka järgmine punkt tuli meile ja vastane võttis mõtlemisaja. 8:5 seisul vigastas Peit kahjuks hüppeliigest ja tema asemel sekkus Nora Lember. Rumeenia jõudis viigini, ent 11:11 seisult mindi edasi punkt-punktis. Pika ja võitlusliku pallivahetuse järel said eestlannad ette 19:18 ja õige pea lõi servima tulnud Paalo ässa – 21:19 Eestile ning Rumeenia võttis mõtlemisaja. Otsustavatel hetkedel olid ikkagi kindlamad rumeenlannad, kes võitsid ka kolmanda geimi – 26:24.

Kokkuleppel mängiti ka neljas geim. Eesti jätkas sealgi samas koosseisus. Pertens tõi kaotusseisu jäänud Eesti punkti kaugusele (6:7) ja vastaste eksimuse järel olid tablool 9:9 viiginumbrid. Siis tegi Rumeenia aga vahespurdi ja läks ette 14:11. Mängu tulnud Kadi Kullerkannu blokk tõi Eesti punkti kaugusele (14:15) ja vastaste tehniline praak viigistas seisu. Geimi keskel sekkusid ka Vahula (Kibbermanni asemel) ja Paalo (Lemberi asemel), hiljem tulid Laak, Paalo ja Kibbermann tagasi mängu. Taas käristas Rumeenia võimas rünnak seisu 18:15-le, ent uuesti tuli kodunaiskond punkti kaugusele (18:19). Uuesti kärises vahe kolmepunktiliseks, ent jälle tuli Eesti Laagi rünnaku järel seisuni 23:24. Geimi võitis aga ikkagi Rumeenia, tulemuseks 25:23.

Reedel kell 18.00 kohtutakse sama vastasega teist korda ja laupäeval, 29. juulil kell 12.00 kolmandat korda. Kõik kolm mängu peetakse Paides E-Piim spordihoones ja on pealtvaatajatele tasuta.

Kontrollmängud Rumeeniaga:

27. juuli (Paide, E-Piim SH) kell 18.00 Eesti – Rumeenia 0:3 (17:25, 17:25, 24:26), lisageim 23:25