Eesti andis 2000-pealise publiku silme all EMi avamängus Prantsusmaale kõva lahingu

Eesti rahvusnaiskond alustas Unibet Arenal toimuvat ajaloolist EMi 2000-pealise publiku ees võitlusliku mänguga, kus tuli tunnistada alagrupi ühe favoriidi Prantsusmaa 3:0 (8:25, 19:25, 21:25) paremust.

Kui avageim oli üks suur šokk, siis järgmistes said ka eestlannad oma mängu käima ja nii teises kui kolmandas vaatuses saadi külalistele kenasti vastu. Järgmistes geimides oldi ka mitmel korral eduseisus – teises 8:5 ja kolmandas Kertu Laagi rünnaku järel 7:6 ning geimi keskel veel 16:14. Kolmas geim oli tasavägine kuni lõpuni, 19:19 seisult olid aga ikkagi kindlamad prantslannad – geim neile 25:21 ja kogu mäng seega 3:0.

STATISTIKA: Kertu Laak oli Eesti edukaim 10 punktiga (+3), Silvia Pertens tõi 8 punkti (+1) ja Nette Peit 5 silma (+1). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 25%, rünnakuid lahendati 27-protsendiliselt, blokist saadi 6 punkti ja servil löödi 4 ässa ja eksiti 9 pallingul.

Prantsusmaa resultatiivseim oli 13 punktiga (+11) Lucille Gicquel. Prantsusmaa vastuvõtt oli 37%, rünnak 57%, blokist saadi 7 punkti ja servilt samuti 7 (eksiti 9 pallingul).

Eesti naiskonna kapten Liis Kiviloo sõnas esimese geimi kohta: “See oli üks korralik esimese geimi kramp, aga vastane oli ka hästi kvaliteetne. Nad alustasid mängu enesekindlalt ja neil oli äärmiselt kõrge blokk, meie tabasime rünnakul natuke liiga palju bloki alumist osa. Kui me hakkasime blokist välja lööma ja latva tabama, tulid ka punktid.”

Mängu teise poole kohta jagus kaptenil ka kiidusõnu – naiste enesekindlus tõusis. “Teises geimis lasi vastane kindlasti jala sirgeks. Kui võistkond võidab nii suure vahega, siis on raske keskendumist hoida ja see andis meile hoogu juurde. Me nägime, et nad on ka ikkagi inimesed, mitte robotid ja eksivad samamoodi. Nii kerkis meie enesekindlus ja sellest said alguse täiesti teise näoga kaks viimast geimi. Murrangud said alguse kellegi heast sooritusest. Eraldi toon välja Silvia, kes hakkas hästi ründama ja pani servil juurde. Vastastele lihtsa palli andmine teeb nii võimsate ründajate vastu mängimise eriti minu positsioonil keeruliseks, mis näitas tarkade lahenduste olulisust,” analüüsis temporündaja.

Atmosfäär oli koondise kapteni jaoks väga äge. “Sellise publiku ees mängimine on äge ja andis tohutult juurde. Isegi esimeses geimis, kui võitsime vähe punkte, tundsime publiku energiat kõigi kaheksa punkti ajal. Kui publik usub meisse ja elab nii kaasa nagu täna, siis see innustab ise paremini mängima. Kui keegi ründas võimsalt, pani ässa või tõi kaitses raske palli üles ja rahvas hullus, siis see tõukas meid ka rohkem ja paremini tegutsema,” lisas Kiviloo.

Kokkuvõttes saab öelda, et avamäng oli kindlasti pingete maha saamiseks edukas. Seda tõdesid nii sidemängija Karolina Kibbermann kui peatreener Alessandro Orefice.

Alessandro Orefice intervjuu:

Karolina Kibbermanni intervjuu:

Mängu käik:

Algkoosseis: Karilina Kibbermann, Kertu Laak, Silvia Pertens, Nette Peit, Liis Kiviloo, Eliise Hollas, libero Kadri Kangro.

Prantsusmaa alustas mängu enesekindlalt, minnes avageimi 5:0 juhtima ning Eesti koondise peatreener Alessandro Orefice otsustas ära kasutada esimese mõtlemisaja. Peale mõtlemisaega suutis Nette Peit Eesti punktiarve avada, aga Prantsusmaa hea hoog jätkus. Seisul 4:13 sekkus servi vastuvõtul surve alla jäänud Peidi asemel mängu Kristiine Miilen. Orefice saatis ka geimi lõpus Kangro asemel teise libero Merilin Paalo, ent Prantsusmaa hävitustööd vahetused väärata ei suutnud – esimene geim kuulus prantslannadele 25:8.

Teises geimis, kui Eesti eest jooksis väljakule taas algkooseis, jõudis Eesti esimest korda mängu jooksul eduseisu, kui Prantsusmaa avapalling võrgus maandus. Kuigi rünnakul tegutses Prantsusmaa endiselt suurepäraselt, tekkis külalistel teises geimis raskusi servi raamidesse saamisega. See aitas Eesti koondisel esimese geimi ehmatusest kosuda ning 8:5 juhtima asuda. Prantsusmaa mängis vahe kinni, aga Pertensi serviäss tõi seisuks 10:10 taas viigi majja. Kui Prantsusmaa hakkas seisul 18:15 taas hoogu koguma, võttis Orefice aja maha. Kodunaiskonnal õnnestus küll peale lühikest mõtlemisaega mõni punkt võita, aga tugev Prantsusmaa alistas 25:19 Eesti teiseski geimis.

Kolmandaks geimiks saatis Orefice Ellise Hollase asemel platsile temporündaja Kätriin Põllu, kes sekkus esimeses kahes geimis servivahetusena. Taas alustas geimi paremini Eesti, kui Kertu Laagi kahe järjestikuse ässa toel haarati 4:1 eduseis. Prantslannad jõudsid seisuks 7:7 viigini, aga järgmise, pika ja rohkete päästmistega pallivahetuse võitis Eesti. Geimi keskel vahetas Orefice taas Peidi asemel servi vastuvõttu tugevdama Miileni ning Eesti murdis 16:14 peale. Eesti julge ja võitluslik mäng hoidis seisu tasavägisena ka edaspidi – viik oli majas seisul 19:19. Seejärel lülitas Prantsusmaa sisse järgmise käigu ning võttis kolm punkti järjest. Orefice mõtlemisaeg seisul 19:22 täitis oma ülesannet – väike mõõn ületati. Sellegipoolest võitis Prantsusmaa 25:21 ka kolmanda geimi ning kogu mängu 3:0 (25:8, 25:19, 25:21).

Kiusamisvaba Kooliga koostöös tehtud kampaania raames mängis naiskond avakohtumises spetsiaalsete roosade mängusärkidega, et juhtida tähelepanu koolikiusamisele. Loe rohkem SIIT.