Eesti naiste koondis paneb kodusel EM-il koolikiusule bloki ette

Eesti Võrkpalli Liit, Eesti naiste rahvuskoondis ja SA Kiusamisvaba Kool toovad 16. augustil Tallinnas algaval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril lisaks tippvõrkpallile tähelepanu keskmesse ka koolikiusamise valusa teema.

 „Oleme väga tänulikud võrkpalli kogukonnale, et saame teha koostööd niivõrd olulise spordisündmuse korraldajatega ning samuti meie võrkpallinaistele, kelle abil saame kutsuda ellu originaalse koolikiusamise vastase kampaania,“ lausus SA Kiusamisvaba Kool tegevjuht Ingi Mihkelsoo. „Tegemist on valusa teemaga, mis kahjuks on täiesti igapäevane nähtus. Kõige värskemad rahvusvahelist võrdlust lubavad andmed näitavad, et paar korda kuus on vähemalt mõnda kiusamise vormi korduvalt kogenud Eestis 25% õpilastest. Ja tõmmates paralleele spordiga, kuulub Eestile näiteks 11-aastaste laste hulgas koolikiusamises Euroopas kõrge kolmas koht.” 

Seekordses kampaanias püüavad pilku hiiglaslik auhinnakarikas, mis on “tunnustuseks” koolikiusamise eest ning Eesti koondislaste erikujundusega roosat värvi võistlussärk turniiri avamängus Prantsusmaa vastu, mis reklaamide asemel kannab hoopiski heategevuslikku sõnumit „Kiusule blokk ette“.   

Auhinnakarikas, mis on “tunnustuseks” koolikiusamise eest ja mida keegi tegelikult ei soovi saada, asetatakse Unibet Arena sissepääsu juurde, et see meenutaks inimestele Eesti kahetsusväärselt kõrget kohta koolikiusu edetabelis. Karikale on peale graveeritud kiususõnad, mis on õpilaste abiga kokku kogutud. Samuti on karika juures üleskutse annetada SA Kiusamisvaba Koolile, et üheskoos kiusamist ennetades ja peatades luua Eesti lastele turvaline ja hooliv haridustee õnnelikuks inimeseks kasvamisel.   

„Spordis võime küll olla uhkelt esirinnas, kuid meil on ka teisi tiitleid ette näidata. Kuigi koha pjedestaalil oleme “saavutanud” vaid 11-aastaste noorte seas, suudame pakkuda kiusamises konkurentsi teistele Euroopa riikidele ka teistes vanuserühmades. Meil pole sellist auhinnakarikat tõepoolest vaja,“ tõdes Ingi Mihkelsoo.

„Tahame koolikiusu vastasele projektile toeks olla, seepärast otsustasime Kiusamisvaba Kooli missioonile õla alla panna. Loeme kokku terve turniiri jooksul kõikide osalevate naiskondade poolt toodud blokipunktid. Iga kogutud blokk on võrdne kümne euroga, mis võimaldab KiVa programmil jõuda ühe õpilaseni. Alagrupiturniiri lõppedes liidame kokku kõik kogutud blokid ning kogusumma ulatuses teeb Eesti Võrkpalli Liit annetuse Kiusamisvabale Koolile,“ lausus Eesti Võrkpalli Liidu turundus- ja kommunikatsioonijuht Toomas Vara. 

16.-23. augustini toimub Tallinnas Unibet Arenal naiste Euroopa meistrivõistluste finaalturniir võrkpallis. Eesti rahvusnaiskond kuulub kodusel EMil D-alagruppi koos Prantsusmaa, Soome, Hollandi, Slovakkia ja Hispaaniaga. Esimese mängu peab Eesti 16. augustil kl 20:00 Prantsusmaaga. 

2012. aastal asutatud SA Kiusamisvaba Kool vahendab Turu ülikoolis välja töötatud KiVa programmi Eesti koolidesse. KiVa programmi abiga õpivad lapsed kiusamist ära tundma ning kiusamisjuhtumitele kohaselt reageerima, kusjuures suur rõhk on kõrvaltvaatajate rolli teadvustamisel. KiVa haarab kogu koolipere – tegevustesse on kaasatud nii kooli personal, õpilased kui ka lapsevanemad. Lisaks Soomele ja Eestile kasutatakse KiVa programmi juba rohkem kui 20 riigis üle maailma.

Annetuskampaania loovidee teostas ning mõtles koostöös Kiusamisvaba Kooliga välja loovagentuur Not Perfect Tallinn, SA Kiusamisvaba Kooli tegevusi aitas kommunikeerida kommunikatsioonibüroo Dalton. Kampaania elluviimisel olid abiks veel IconPrint, Printhouse ja Henri Siht.   

Kõige mugavamalt saab Kiusamisvaba Kooli tegevuse toetuseks teha (püsi)annetuse sihtasutuse veebilehel: kiusamisvaba.ee/anneta. Annetada saab ka tehes ülekanne SA Kiusamisvaba Kool arveldusarvele EE312200221056518192 (Swedbank) või helistades 9002010  (toetad 10 euroga, kui kuulad kõne lõpuni). Samuti saad anda oma panuse “Ma armastan aidata” keskkonnas: armastanaidata.ee/kiva. 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: