Eelmise hooaja finalistid võtsid Meistriliigas kindla võidu

Naiste Meistriliiga tänased mängud üllatusi ei pakkunud, kui favoriidid TalTech ja Tartu Ülikool/Bigbank võtsid kindla võidu.

Kodupubliku ees mänginud Pärnu Spordikool tabelijuht TalTechi vastu geimivõiduni ei jõudnud, kogudes geimides vastavalt 9, 10 ja 16 punkti, leppides seega 0:3 (9:25, 10:25, 16:25) kaotusega. Mängu statistika kättesaadav ei ole.

Ainsana kaotuseta jätkav tiitlikaitsja TalTech hoiab viiest mängust kogutud maksimaalse 15 punktiga esikohta, neljast mängust ühe võitnud Pärnu Spordikool on nelja punktiga kuues.

Kodusaalis ei suutnud võiduni jõuda ka Viljandi Metall, kui kolmegeimilises mängus jäädi 0:3 (16:25, 16:25, 21:25) tulemusega alla eelmise hooaja finalist Tartu Ülikool/Bigbankile. Salme Adeele Hollas tõi võitjatele 13 ja Liisbet Pill 11 punkti ning Renate Pikk kaotajatele 11 punkti.

Tartlannad panid võidule aluse efektiivse rünnaku ja eduka blokiga, kui rünnakuid lahendati 40-protsendiliselt ja blokis koguti 13 punkti. Viljandlannade samad näitajad olid 27% ja 1. Kui Tartu võistkond eksis servil seitsmel korral, siis Viljandi esindusele kogunes eksimusi 15, millest kaheksa tulid kohtumise tasavägiseimaks kujunenud kolmandas geimis.

Ühe kaotuse kõrvale neljanda võidu teeninud Tartu Ülikool/Bigbank paikneb 10 punktiga teisel kohal, neljast mängust kuus punkti kogunud Viljandi Metall asub neljandal tabelireal.

3. novembril kell 19 võõrustab tabeli kolmas naiskond TBD Pharmatech/Kastre linnarivaal Tartu Ülikool/Bigbanki.