Cronimet liiga meistriks krooniti vaatemängulise finaali järel Selver/TalTech!

Täna selgus TalTechi spordihoones 1200 pealtvaataja silme all Cronimet liiga võitja, kui väga ilusat ja võitluslikku võrkpalli mänginud meeskondade vahelises finaalis alistas Selver/TalTech 3:2 (16:25, 25:15, 20:25, 25:22, 15:12) tiitlikaitsja Tartu Bigbanki.

Pealinna klubi tuli viimati Baltikumi meistriks hooajal 2020/2021, mil Selveri nime all alistati finaalis 3:2 Saaremaa VK. Eelmisel hooajal ei jõudnud Selver/TalTech finaalturniirile ja üle-eelmisel kaotas veel TalTechi nime kandnud klubi finaalis Tartule.

Täna väga suurt rolli kandnud 18-aastane Tristan Täht tõi ka mängu viimase punkti ja kogus lõpuks 16 punkti. “Täiesti kirjeldamatu tunne, ma ei suuda isegi lauseid kokku panna! Olime neljandas geimis 3-4 punktiga maas ja ikka raske oli. Aga ma uskusin lõpuni, et me suudame tõestada,” kommenteeris nurgaründaja võitluslikku finaali.

Bigbanki meeskonna peatreener Alar Rikberg sõnas, et finaal pakkus ilusa etenduse. “Oli finaali vääriline võitlus lõpuni välja, Selveril jätkus lõpuks rohkematel meestel viiendaks geimiks värskust. Meil sai see otsa neljanda keskel. Neid hoidis mängus rünnakujõud ja servikiirus ja eks vahepeal oli õnne ka. Neil on kvaliteeti palju ja otsustavatel hetkedel kaks koondise temporündajat selle mängu ära teevad, samuti noor Tristan Täht. Aga arvestades meie seise, tegime vinge tagasituleku, vaid täpp jäi i-le panemata.”

19 punkti toonud Timo Lõhmus enda panust esile tõsta ei tahtnud ja tunnustas kaaslasi ning Bigbanki füsioterapeuti. “Ma olen oma poiste üle väga uhke ja eriliselt tahaksin ma tänada Mark Leinfeldti, see töö, mida see mees teeb! Kell kolm öösel võttis mu eile lauale, sest nii palju mehi oli ees. Sellist meest tasub oma tiimis hoida,” ütles Lõhmus.

STATISTIKA: Matthew Aubrey kerkis võitjate parimaks 18 punktiga (+11), Tristan Täht lisas 16 punkti (+7), Keith Pupart 15 silma (+6) ja Marx Aru arvele kogunes 11 punkti (+3). Selveri vastuvõtt oli 44% ja rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt, blokist saadi 10 punkti ja servil löödi 6 ässa ja eksiti 16 pallingul.

Bigbanki resultatiivseim oli 20 punktiga (+16) Mart Naaber, kes säras koguni 8 blokiga. Timo Lõhmus panustas 19 punkti (+8) ja Andris Širjakovs 10 silma (+8). Tartu vastuvõtt oli 39% ja rünnak 45%, blokist saadi 11 punkti ja servilt 7 (18 viga).

Selver/TalTech alustas koosseisus: Valentin Bouleau, Matthew Aubrey, Keith Pupart, Tristan Täht, Andri Aganits, Marx Aru, liberod Alari Saar ja Johan Vahter.

Tartu Bigbanki poolel jooksid väljakule Aleksander Eerma, Andris Širjakovs, Timo Lõhmus, Tamur Viidalepp, Mart Naaber, Daniel Matheney, libero Taavet Leppik.

Mäng algas Timo Lõhmuse vägevate servidega, mis Tartule 3:0 edu andsid ja õige pea oldi Valentin Bouleau servivea järel ees 8:5. Tamur Viidalepa serviäss seadis seisuks juba 14:9 ja Andres Toobal kasutas esimest mõtlemisaega. Sellest Selver ei toibunudki ja avageimi võitis rünnakul ülivõimsalt tegutsenud Bigbank kindlalt 25:16.

Teises vaatuses ärkas ka kodusaalis mänginud Selver/TalTech ning asus Keith Puparti serviässast 4:0 juhtima. Marx Aru võimas rünnakupunkt käristas vahe juba 14:7-le ja teise vaatuse võitis omakorda ülikindlalt Tallinna klubi, tulemuseks 25:15.

Kolmas geim algas tasavägiselt, kuni Täht blokiga vahe kolmepunktiliseks tegi (10:7) ja Rikbergi time-outi sundis võtma. Daniel Matheney pommlöök seadis jalule 12:12 viigi ja geimi keskel servima tulnud Martti Juhkami ässpalling andis Tartule 14:12 edu. Mart Naabri võimas blokk andis Tartule juba 20:16 edu ja nii keeras kolmanda vaatuse enda kasuks Bigbank, võites 25:20.

Neljandat geimi kontrollis alguses Tartu meeskond, minnes Naabri blokist ette 11:8. Ent Selver viigistas 12:12. Taas pääsesid tartlased ette 16:13, ent geimi teine pool õnnestus paremini selg vastu seina olnud Selver/TalTechil, kes suure pingutuse tulemusena 25:22 võiduni jõudis ja mängu viiendasse geimi viis. Geimi lõpus hakkasid õnnestuma nii Aubrey kui Aganits, kes tõid üliolulisi punkte.

Otsustav viies vaatus algas paremini kodumeeskonna jaoks, kui Aubrey raske palli maha lõi ja 6:3 eduseisul kasutas Rikberg mõtlemisaega. Pooltevahetusele mindi pärast Tähe edukat rünnakut seisul 8:5. Sellele järgnes Tähelt veel serviäss ja taas kutsus Rikberg oma mängijad platsi äärde nõupidamisele. Aga veel üks äss Tähelt ja seis 10:5 Selverile. Aubrey eksimusest oli vahe 3 silma – 12:9, ent kohe käristas austraallane vahe 13:9-le. Bigbank jõudis veel 13:11 seisuni, ent matšpalli tõi Selverile Täht – 14:11 ja mängu lõpetas samuti Täht, tehes lõppseisuks 15:12!