Vaheringis tuleb kahel korral väljakule Bigbank Tartu, võistlustules on kõik klubid

Sel nädalal jätkuvad mängud Eesti meistrivõistluste vaheringis, kui peetakse kolm mängu. Kõik kohtumised on otsepildis nähtavad Postimehes, publikut saali ei lubata.

Ainsana tuleb kahel korral väljakule Bigbank Tartu, kes sõidab kolmapäeval nädala avamängus külla TalTechile ning pühapäeval kohtub samuti võõrsil Selver Tallinnaga.

Bigbank on hetkel tabelis 3 punktiga teisel kohal, esimene on kaks mängu pidanud Selver 6 punktiga. Pärnu Võrkpalliklubil on kolmandana samuti 3 punkti, Saaremaa Võrkpalliklubi ja TalTech pole punktiarvet avanud. Pärast 28. veebruaril lõppevat Credit24 Meistriliiga põhiturniiri muutub aga ka vaheringi seis, sest Eesti võistkonnad saavad pärast põhiturniiri lõppu vahegruppi kaasa stardipunktid 5 p.-1 p. (põhiturniiri 1. asetus 5 punkti, 2. asetus 4 punkti, jne.).

Tartul on viimasest vaheringi mängust kirjas 3:1 võit Saaremaa üle, ent sellele eelnenud Credit24 Meistriliiga kohtumistes saadi kaks kaotust Läti klubidelt. Bigbank Tartu peatreener Alar Rikberg ütles, et kaotustest on järeldused tehtud. “Kaotustest on rohkem õppida ja oleme oma järeldused neist kohtumistest juba teinud ning Saaremaa vastu sujusid asjad palju paremini,” sõnas juhendaja.

“Vahegrupis on meil käsil keeruline nädal, sest trenni tegemiseks eriti aega pole. Meil on kaks mängu võõrsil ja see pole lihtne ülesanne, vaid paras kannatamine. Aga tuleb hakkama saada, sest igal mängul on punktide osas suur tähtsus.”

Et TalTechil on punktiarve avamata ja selg vastu seina, teeb nad ohtlikuks. “Usun, et nad tulevad riskima, sest kaotada pole enam midagi. See teeb nad ohtlikuks. Lisaks on TalTech kodusaalis alati niikuinii ohtlik vastane,” lisas Rikberg, kelle sõnul pole veel selge, kas hiljuti hüppeliigest vigastanud diagonaalründaja Siim Põlluäär saab meeskonda aidata.

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu tõdes, et tabeliseis on raske. “Selg on tõesti vastu seina, aga mingit traagikat ma siin ka ei näe. Meil on võimalused alles ja ka kodusaali eelis, tahame hästi mängida. Tartul on siin meie vastu sellest hooajast valus kogemus olemas ning eks nad on nüüd rohkem valmis,” sõnas Sirelpuu. “Oleme endast tugevamate vastu niikuinii koguaeg riskima pidanud ja seda tuleb teha ka homme. Kui Tartul Põlluäär ei mängi, on nende pink natukene lühem, aga väga suurt rolli see mängida ei tohiks,” lisas ta.

17.02 kell 19.30 TalTech vs Bigbank Tartu, vaata LIVE-SKOORI

20.02 kell 17.00 Pärnu VK vs Saaremaa VK, vaata LIVE-SKOORI

21.02 kell 17.00 Selver Tallinn vs Bigbank Tartu, vaata LIVE-SKOORI

Vaata vaheringi ajakava ja tulemusi.

Vahegrupi lõplik paremusjärjestus (stardipunktid + mängudelt saadud punktid) paneb paika poolfinaalide paarid, 1. koht vs 4. koht ja 2. koht vs 3. koht. Vahegrupis viimaseks jäänud võistkond langeb edaspidistest võistlustest välja ja saavutab EMV raames viienda koha.

Vaata vaheringi tabeliseisu.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: