Avageimi kaotanud Audentese SG/Noortekoondis liikus edasi poolfinaali

Täna selgus naiste Eesti meistrivõistlustel viimane poolfinalist, kui Audentese SG/Noortekoondis võitis veerandfinaalseeria teises kohtumises Rae Spordikool/VIASTONi ja jõudis sarnaselt eelmisele aastale nelja parema hulka. Poolfinaalis läheb Audentese SG/Noortekoondis kokku Tartu Ülikool/Bigbankiga.

Kui põhiturniiril võttis Audentese SG/Noortekoondis omavahelistes kohtumistes kaks 3:0 võitu, siis veerandfinaalseeria esimeses mängus jäädi peale 3:1 tulemusega. Rae Spordikool/VIASTONil ei õnnestunud revanši võtta ka täna toimunud veerandfinaalseeria teises vastasseisus, kui kodusaali lepiti 1:3 (25:21, 21:25, 17:25, 26:28) kaotusega.

Eva Liisa Kuivonen lahendas punktiks 20 rünnakut (efektiivsus 54%), lisas ühe blokipunkti ja lõi Audentese SG/Noortekoondise kaheksast serviässast pooled, mis kokkuvõttes tähendas 25 punkti. Kuivoneni efektiivsusnäitaja oli mängu parim +16. Nora Lember lisas 18 ja Karlotta Kattai 11 punkti. Merili Kõrvel tõi koduvõistkonnale 24 (+14) ja Hanna Pajula 18 punkti.

Blokis teenisid mõlemad naiskonnad kuus punkti, servil oli üheksa punktiga (17-8) parem Rae Spordikool/VIASTON. Audentese SG/Noortekoondis oli omakorda selgelt edukam rünnakul, kui punktiks õnnestus lüüa 51% rünnakutest. Võõrustajate sama näitaja oli 36%. Kohtumise kordus on leitav SIIN.

Kahe võiduni peetavas poolfinaalseerias läheb Audentese SG/Noortekoondis kokku Tartu Ülikool/Bigbankiga, teise finalisti selgitavad Tallinna Ülikool/Kikas ja Viljandi Metall.