Audentese Spordigümnaasium ootab noori võrkpallureid kandideerima

Algas kandideerimine Audentese spordigümnaasiumi võrkpalliosakonda 2021/2022 õppeaastaks. Kandideerimiseks tuleb esitada avaldus Eesti Võrkpalli Liidule hiljemalt 28. Veebruariks 2021.

Esita avaldus siin.

Võrkpallureid juhendavad Audentese spordigümnaasiumis kogenud treenerid Raul Reiter (poiste treener) ja Andrei Ojamets (tüdrukute treener). Neidude võistlusväljundiks on mängud naiste Balti liigas ja Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel ning Eesti täiskasvanute karikavõistlustel. Lisaks on enamik Audentese SG/Noortekoondise õppur-sportlasi ka Eesti noortekoondiste kandidaadid või kuuluvad omaealiste koondisesse. Noormeeste võistkond osaleb Eesti esiliigas, samuti on enamik Audentese SG/Noortekoondise meeskonna mängijaid noortekoondiste kandidaatideks või kuuluvad omaealiste koondisesse.

Võrkpallitreenerite kontaktid:

Andrei Ojamets: e-mail: andrei.ojamets@audentese.ee;  tel: 501 8215

Raul Reiter: e-mail: raul.reiter@audentes.ee; tel: 501 8219

Audentesesse õppima asumise soovi korral tuleks kõigepealt ühendust võtta vastava ala treeneriga, kes tutvustab Audentese spordigümnaasiumi võimalusi. Soovist asuda õppima Audentese spordigümnaasiumisse peab õpilane teavitama vastavat spordialaliitu või Audentese vastava spordiala treenerit.

Õpilaskandidaatide nimekirjade koostajaks on spordialaliidud, kes esitavad need kinnitamiseks Eesti Olümpiakomiteele (EOK). Seejärel edastab EOK kinnitatud koondnimekirja Audentese spordigümnaasiumile.

Vastuvõtukomisjoni koosseisu kuuluvad Audentese, EOK ja vastava spordialaliidu esindajad.

Spordigümnaasiumi õpilastele on tagatud gümnaasiumiõpingud, majutus, toitlustus ja spordimeditsiiniline teenindus ühel territooriumil. Audentese meeskonda kuuluvad professionaalsed tunnustatud treenerid, kellest paljud juhivad spordialaliitude noorte või täiskasvanute koondisi.

Lisaks erialatreeningutele on õppur-sportlastel võimalus kasutada ka ujulat, samuti spordipsühholoogi jt tugipersonali abi.

Treeningtöö koosneb 35-nädalasest statsionaarsest treeninguperioodist (kattub üldharidusliku õppetöö perioodiga) ja 5-nädalasest treeninglaagrist. Treeningunädal koosneb 22 sporditunnist (üks tund 45 minutit), millest 20 tundi on spordierialane treening ja 2 tundi sporditeooria koolitus. Treeningtöö toimub Haridus- ja Teadusministeeriumis kinnitatud õppekavade alusel.

Õppetöö toimub vastavalt riikliku õppekava alusel kinnitatud Audentese spordigümnaasiumi õppekavale Tallinnas. Õppetöö toimub kursuste süsteemis kolm aastat, õppeaasta pikkus on 35 nädalat. Ained on üldjuhul jaotatud 35-tunnisteks kursusteks.

Spordigümnaasiumi õpilastel on võimalik lisaks keskhariduse omandamisele ja treenimisele läbida ka treeneri kutsekvalifikatsiooni tasemekoolitus „Abitreener, tase 3”.

Audentese Spordigümnaasiumis on õppinud ja treeninud mitmed Eesti täiskasvanute koondise liikmed, teiste seas Kertu Laak, Liis ja Kadi Kullerkann, Anu Ennok, Robert Täht, Renee Teppan, Andri Aganits, Henri Treial ja mitmed teised.

Andrei Ojamets ja Raul Reiter räägivad Audenteses õppimisest ka viimases “Võrkpallijuttude” saates:

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: