TalTech mängib pika vaheaja järel Credit24 Meistriliiga finaalis

Tartus A Le Coqi spordihoones toimuva Credit24 Meistriliiga finaalturniiri esimeses poolfinaalis alistas TalTech 3:0 (25:21, 25:22, 25:19) Pärnu Võrkpalliklubi. Viimati mängis TalTech finaalis aastal 2013, mil nad ka võitjaks krooniti.

TalTechi resultatiiveim oli 20 punktiga (+12) Matej Šmidl, 11 silma (+5) lisas Kevin Saar. Janis Sirelpuu meeskonna vastuvõtt oli 39%, rünnak 45%, blokist saadi 6 punkti ja servil löödi 10 ässa (eksiti 11 pallingul).

Pärnu meeskonna kasuks tõi enim punkte Toms Švans (10 punkti, +7), kes oli ühtlasi ainus kahekohalise skoorini küündinu. Markus Uuskari arvele kogunes 9 punkti (+1). Pärnu vastuvõtt oli 40%, rünnakuid lahendati 41-protsendiliselt, blokist saadi 5 ja servilt 1 punkt.

Võitjate peatreener Janis Sirelpuu sõnas, et tunneb suurt heameelt üle paljude aastate taas finaali jõudmise üle. “Meie jaoks on see ülikõva sõna, et pääsesime finaali, sest me pole nii kaua seal olnud. Igal juhul mõnus tunne,” alustas Sirelpuu. “Mulle meeldis täna, kuidas me mängisime, hea kliima oli ja väljakul ei olnud kuus eri persooni, vaid võistkond. Kindlasti on meil homme veel finaalis juurde panna. Ja täna ei olnud suuri ärakukkumisi, mis on varasemates mängudes tihti juhtunud, täna oli selliseid viiepunktilisi mõõnasid vaid korra.”

“Mõtlen, mitu korda ma kuskil final fouris üldse mänginud olen – see võiduprotsent on päris hea ja võin päris enesekindlalt homsele vastu minna,” lisas ta naerdes.

Pärnu peatreener Avo Keel ütles, et mõned mängijad polnud oluliseks mänguks kõige paremini valmis. “Kindlasti saame paremini mängida, mõned mehed ei ole lihtsalt võimelised selliseid mänge kõrgemal meisterlikkuse tasemel mängima. TalTechil ei olnud täna väga erilist muret, piisas sellisest mängust nagu nemad mängisid. Ise ootasin kõvemat lahingut,” sõnas Keel, kes ei jäänud täna rahule ka sidemängijate tegutsemisega, ent kahe ukrainlase (kelle pered kodumaal raskes seisus on) esituse üle ei nurisenud. “Ja ma ei ütle seda kaastundest, vaid numbreid vaadates – Borissi rünnak ehk ei olnud selline nagu reeglina, aga seal peab rohkem sidemängijate poole vaatama. Ja Bogdani servivigu oli veidi rohkem. Lisaks oli meil kõhuviirusega hädas olnud Silver Maar – aga need kolm meest mängisid enda osa täna välja. Vajaka jäi sealt, kellel muresid ei olnud.”

Avo Keele täispikk intervjuu:

TalTechi algkoosseis: Martti Keel, Matej Šmidl, Kevin Saar, Rauno Tamme, Mihkel Tanila, Sten Perillus, libero Cris Karlis Lepp.

Pärnu algkoosseis: Jo Mauricio da Silva, Markus Uuskari, Boris Žuhhov, Gabriel Cavalcante, Toms Švans, Bogdan Mazenko, libero Silver Maar.

Kohtumise tasavägise alguse järel pääses Tallinna klubi geimi keskel 15:12 eduseisu ning sammus sealt edasi kindlalt geimivõidu suunas. Geimi keskel asendas Richard Voogel Jo Mauriciot. Pärnu meeskond tuli veel geimi lõpus kahe punkti kaugusele (23:21), kuid rohkemaks jõudu polnud ja geimi võitis siiski TalTech tulemusega 25:21.

Teist geimi alustasid Avo Keele hoolealused innukalt, minnes 5:1 juhtima, sundides vastaste peatreenerit Janis Sirelpuud mõtlemisaega kasutama. TalTech kosus, jõudes viiginumbriteni seisul 8:8. Uuesti pääses Pärnu eest, ent taas viigistas TalTech seisu 11:11. Nüüd haaras TalTech omakorda ohjad ja pääses ette 16:13. Mazenko tõi Pärnu veel 16:18 seisuni, kuid taas kuulus geimi lõpp TalTechile – 25:22. Šmidli arvel on kahe geimiga 16 silma, Mazenko on Pärnule kahe geimiga 7 punkti toonud.

Kolmas vaatus algas taas tasavägiselt, mängu üks pikemaid pallivahetusi andis aga 8:6 edu pealinna klubile. Uuskari serviäss tõi tabloole viiginumbrid 10:10, ent Saare äss viis omakorda TalTechi juhtima 12:10 ja õige pea käristas Saare järjekordne serviäss vahe 15:10-le. Seda vahet ei suutnud Pärnu meeskond enam tagasi teha ning TalTech jäi kolmandas geimis peale tulemusega 25:19.

Teises poolfinaalis kohtuvad kell 20.00 Tartu Bigbank ja Gargždai Amber-Arlanga.

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: