Eesti rahvusnaiskond võttis kodus Sloveenialt magusa revanši

Eesti naiste koondis sai Euroopa Hõbeliigas kirja 3:2 (27:25, 25:20, 25:27, 23:25, 15:10) võidu, kui teist korda mindi vastamisi Sloveeniga.

Täna olid Eesti naiskonna rünnakutel Kertu Laaki hästi toetamas ka nurgaründajad Kristiine Miilen ja Silvia Pertens ning temporündaja Eliise Hollas. Laak panustas 25 punkti (+17), Miileni arvele kanti 19 punkti (+13) ning Pertens ja Hollas lisasid kumbki 14 silma (+7 ja +11) ning Liis Kullerkann tõi 8 punkti (+5). Sloveeniale tõi Mija Šiftar 23 silma (+10).

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 39%, rünnakuid lahendati 44-protsendiliselt, blokist saadi 10 punkti (6 läks Hollase arvele), servil löödi 10 ässa ja eksiti 13 pallingul. Sloveenia vastuvõtt oli 47%, rünnak 42%, blokist saadi 13 ja servilt 8 punkti (13 viga).

Eesti on nüüd alagrupis kahe võidu ja kahe kaotusega kolmas, Sloveenia langes neljandaks.

Vaata tabeliseisu ja ajakava.

Peatreener Alessandro Orefice ütles, et pärast mitut kaotust on võit äärmiselt oluline. “Olen väga õnnelik, et saime võidu kätte. Hea meel on nii mängijate kui staffi üle, sest kõik on teinud meeletult tööd. Astusime sammu edasi ja mängijad on kindlasti nüüd veelgi enesekindlamad. Täna oli vähem hetki, kus oli hirmu, kuigi mäng käis palju üles-alla,” sõnas peatreener.

“Kindlasti kiidan kõiki mängijaid, Kertu on saanud väga suure koormuse ja temal oli kindlasti füüsiliselt väga raske, aga ta pidas vastu ja kiitus talle. Milkaga (Kristiine Miilen-toim) olen palju rääkinud ja tema oli täna samuti oma õigel tasemel, mis teeb rõõmu. Nurgast saime head abi ka Silvialt, kes kuulus esmakordselt algkoosseisu ja oli algusest saati oma ülesannete kõrgusel, tal on soovi veel areneda ja juba olemas tehniline põhi ning hea füüsis. Nüüd on meil enne järgmist mängu väike paus ja mängijad saavad kaks vaba päeva,” lisas peatreener.

Kristiine Miilen rääkis, kui oluline on naiskonna jaoks taas võit kirja saada.

Kristiine Miileni intervjuu:

Eesti algkoosseis: Häli Vahula, Kertu Laak, Silvia Pertens, Kristiine Miilen, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, libero Janelle Leenurm.

Sloveenia sai võõras saalis oma mängu paremini jooksma ning läks avageimi 9:4 juhtima ning Eesti peatreener Alessandro Orefice kasutas mõtlemisaega. Miileni serviässa järel jõuti punkti kaugusele (11:10),  ent õige pea kärises vahe taas suuremaks. Järjestikuste blokkidega said sloveenlannad 21:16 edumaa, kuid Laak tõi geimi lõpus Eesti uuesti punkti kaugusele – 21:20 ning Hollas viigistas seisu 21:21. Otsustavad hetked kulgesid punkt-punktis, esimesena jõudis geimpallini vastaste serviveast Eesti naiskond seisul 24:23, ent seda ei suudetud realiseerida. Uuesti tõi geimpalli Laagi võimas rünnak seisul 25:24, kuid ka selle suutsid sloveenlannad ära päästa. Kolmanda geimpalli tõi Laak – 26:25 ning selle realiseeris Miilen ning Eesti võitis avageimi 27:25. Eesti vastuvõtt oli 35%, rünnak 47%, Laak tõi 7 punkti.

Teises vaatuses jätkasid eestlannad esimesest saadud hea emotsiooniga ja läksid Miileni rünnaku järel ette 5:3. Sloveenia jõudis aga viigini ja läks siis omakorda 10:8 juhtima. Geimi keskpaigast edasi jätkus taas tasavägine mäng kuni otsustavate hetkedeni. Eesti pääses blokipunkti järel 21:19 ette ning võitis selle geimi 25:20. Meie vastuvõtt oli 58%, rünnak 36%, paranes blokk, kust saadi 5 punkti. Rünnakul väga ühtlaselt tegutsenud Eestile tõid 5 punkti nii Laak, Miilen, Hollas kui Pertens.

Kolmandat geimi läks 8:5 juhtima Sloveenia, ent Eesti viigistas 10:10 ja taaskord jätkus tasavägine mäng. Pertensi ässpalling andis kodunaiskonnale 14:13 edu, ent geimi saatus otsustati viimastel hetkedel. Eestil sekkusid geimi lõpus Kadi Kullerkann ja Julija Mõnnakmäe. Miilen viis oma naiskonna 23:22 ette ja vastased kasutasid veel mõtlemisaega. Matšpalli sai Eesti vastaste eksimusest seisul 24:22, ent sloveenlannad päästsid kaks matšpalli ja uus time-out võeti seisul 24:24. Õnnega pooleks saadi uus matšpall seisul 25:24, tehti ka tagasivahetus. Siis jõudis geimpallini juba Sloveenia – 26:25 ja nemad realiseerisid kohe, võites geimi 27:25. Eesti vastuvõtt oli 43%, rünnak 50%, Laak panustas 6 punktiga.

Neljas vaatus algas Sloveenia dikteerimisel, kes haaras 6:2 eduseisu. Eesti viigistas 7:7 ja geimi keskel pääsesime blokipunkti järel juhtima 13:11 ja Vahula serviäss suurendas edu 15:12-le. Sloveenia jõudis aga 19:19 seisuni ja läks siis juba omakorda juhtima 20:19, Eesti tegi taas topeltvahetuse ning Mõnnakmäe ja Kullerkann tulid platsile. Ka järgmine punkt läks Sloveeniale – 21:19. Veidi aega tagasi Pertensi asemel mängu sekkunud Nette Peidi serviäss kahandas vahe 22:21-le ja Liis Kullerkann viigistas 22:22. Geimpalli teenisid sloveenlannad seisul 24:23, mille nad ka realiseerisid. Eesti vastuvõtt langes selles geimis 33% peale, rünnak oli 39%. Laak oli resultatiivseim 4 punktiga.

Seega selgus ka selles mängus võitja viienda geimiga. Eestil oli platsil tagasi algkoosseis. Laak viis kodunaiskonna juhtima 4:1, pooli vahetati Eesti 8:6 eduseisul. Miileni rünnaku järel juhtis Eesti naiskond 11:8 ja seda edu enam ei loovutatud. Geim Eestile tulemusega 15:10 ja kogu mäng seega 3:2.