Audentese SG/Noortekoondis kindlustas neljandat kohta

Viimsi/Tallinna Ülikool ei suutnud naiste Meistriliigas üllatust serveerida, kui koduväljakul kaotati turniiritabelis kolm kohta kõrgemal paiknevale Audentese SG/Noortekoondisele.

Avageimi kaotas koduvõistkond 21:25 ja teise 18:25 tulemusega. Kolmandas geimis haarasid külalised 22:20 eduseisu, kuid Viimsi/Tallinna Ülikool viigistas kahe järjestikuse punktivõiduga mänguseisu ja kallutas tasavägise geimi 29:27 tulemusega enda kasuks. Neljandas geimis oli 25:21 tulemusega parem Audentese SG/Noortekoondis, kes saavutas seega 3:1 (25:21, 25:18, 27:29, 25:21) mänguvõidu. Ka põhiturniiri esimese ringi omavahelises kohtumises võttis Audentese SG/Noortekoondis 3:1 võidu.

Nora Lember tõi võitjatele 21 (+13) ja Anette Arak 16 (+4) punkti. Koduvõistkonna poolel kogus viis serviässa löönud Elina Skuratovski 14 (+10) ja Eva Liisa Kuivonen 13 (-5) punkti. Audentese SG/Noortekoondis oli edukam kõigis neljas peamises statistilises näitajas: rünnakul 36%-31%, servi vastuvõtul 42%-26%, blokipunktides 11-7 ja serviässades 11-10.

Neljandal kohal jätkav Audentese SG/Noortekoondis on kogunud 21 punkti, edestades lähimat jälitajat Viljandi Metalli viie punktiga. Viimsi/Tallinna Ülikool on üheksa punktiga seitsmes. Esmaspäeval kell 19 võõrustab turniiritabeli kaheksas naiskond Pärnu Spordikool viis kohta kõrgemal asuvat Rae Spordikool/VIASTONit.