Audentese SG/Noortekoondis viigistas pronksiseeria

Kolme võiduni peetav naiste Eesti meistrivõistluste pronksiseeria on kahe mängu järel viigis, kui Audentese SG/Noortekoondis võitis kolmegeimilises kohtumises Tartu Ülikool/Bigbanki.

Pronksiseeria avavaatuses jäi kodusaalis mänginud Tartu naiskond geimidega 0:2 ja seejärel viiendas geimis 11:14 kaotusseisu, kuid tartlannad tulid raskest seisust välja, võttes 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:18, 16:14) võidu. Tänases teises vastasseisus tundis võidurõõmu Audentese SG/Noortekoondis, kes saavutas koduseinte toetusel 3:0 (26:24, 25:19, 25:20) võidu.

Kolmandas geimis 10 punktiga säranud Nora Lember panustas võitu 16, Karlotta Kattai 12 ja Caterina Cicetti 10 punkti. Silmapaistev oli ka Roosi Brigita Toomi esitus, kes lõi võitjate üheksast seriässast viis. Liisbet Pill kogus kaotajate ridades kaheksa ja Salme Adeele Hollas samuti kaheksa punkti.

Võõrustajate rünnakuefektiivsus oli 37% ja blokis koguti viis punkti, külalised lahendasid rünnakuid 26-protsendiliselt ja saavutasid blokis kümme punkti. Serviässade arvestuses oli Audentese SG/Noortekoondis parem nelja punktiga – võitjad servisid üheksa ja kaotajad viis ässa. Mängu kordus asub siin.

Audentese SG/Noortekoondise jaoks oli tegemist tänavuse hooaja esimese võiduga Tartu Ülikool/Bigbanki üle, kui põhiturniiri omavahelistes mängudes lepiti kahe 0:3 kaotusega. Seeria kolmas mäng toimub 2. aprillil kell 19 Tartu Ülikooli spordihoones.