Audentese SG/Noortekoondis jõudis kindla esitusega karikafinaali

Naiste Eesti karikavõistluste teise poolfinaalseeria avamängu võõrsil Tartu Ülikool/Bigbankile 2:3 kaotanud Audentese SG/Noortekoondis oli korduskohtumises parem 3:0 (26:24, 25:19, 25:17) tulemusega, tagades koha finaalis. Tartu naiskond jäi esmakordselt pärast 2016. aastat karikafinaali ukse taha, kui 2017. ja 2018. aastal tuldi karikavõitjaks ja 2019. hooajal saavutati hõbemedal.

Mängu parimana tõi võitjate nurgaründaja Eva Liisa Kuivonen 18 punkti, Elina Lebedeva lisas 14 ja Maren Mõrd 10. Kuivoneni kasuteguriks kujunes +15, mis oli samuti kohtumise parim. Tartu naiskonna suurim punktitooja oli 16-ga Ingris Suvi.

Kokku 14 enampallingut löönud Audentese SG/Noortekoondis eksis täna üheksal servil, ent lõi seitse ässa. Tartu patustas kuuel korral ja sai kolm otsepunkti. Rünnakul tegi Tartu kaheksa omaviga, lisaks tuli üheksa palli tagasi vastaste blokist. Audentese SG/Noortekoondisel kogunes rünnakul kümme omaviga, kolmel korral löödi Tartu blokki. Mõlema naiskonna vastuvõtt oli 38%. Mängu kordus on nähtav SIIN.

22. detsembril Tartus peetavas finaalis läheb Audentese SG/Noortekoondis vastamisi tiitlikaitsja TalTech/Tradehouse`iga, kes oli poolfinaalis kahel korral 3:0 parem Famila/Võru Võrkpalliklubist.

 

Andrei Ojametsa intervjuu:

 

Häli Vahula ja Maren Mõrd kommenteerisid võidukat mängu:

Karikavõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: