Aadu Luukase karikavõistluste esimene poolfinaalist on tiitlikaitsja Tartu Bigbank, Selver/TalTechil avamängus probleeme polnud

Aadu Luukase karikavõistlustel on selgunud esimene poolfinalist, kelleks on tiitlikaitsja Tartu Bigbank.

Veerandfinaali korduskohtumises alistati 3:1 (25/22 27/25 20/25 25/20) Eesti Maaülikool/Structura. Statistika pole kahjuks saadaval. Sama skooriga teeniti võit ka esimeses mängus, seega pääseti kindlalt poolfinaali ja vendadest peatreenerite Alar ja Rait Rikbergi vastasseisu võitis oodatult Bigbanki juhendav Alar.

Bigbanki vastane tuleb paarist Tallinna Ülikool – Pärnu Võrkpalliklubi, kus avamängus sai 3:2 võidu Pärnu meeskond. Selle paari teine kohtumine toimub 16. novembril kell 19.00 Pärnu kodusaalis.

Esimese veerandfinaali kohtumise pidasid täna Selver/TalTech jaAdvokaadibüroo Premium/Rae vald ning 3:0 (25:15, 25:7, 25:14) võidu võttis meistriliigas mängiv Selver/TalTech.

Täna oli mitme põhimeheta mänginud võitjameeskonna resultatiivseim 14 punktiga (+13) Jan Markus Üprus, 9 punkti (+7) lisas Tristan Täht ja 6 Andri Aganits (+5). Tallinna klubi vastuvõtt oli 53%, rünnakuid lahendati 45-protsendiliselt, blokipunkte teeniti 2 ning servipunkte 8 (eksiti 5 pallingul).

Esiliigasse kuuluva Rae meeskonna parimaks kerkis 4 punktini jõudnud Siim Tammearu (+2), 3 silma (-3) jäi Harsel Holmi arvele. Vastuvõtt oli 29% ja rünnak vaid 26%, blokist saadi 2 ja servilt samuti 2 punkti (8 viga).

Korduskohtumine toimub 15. novembril kell 19.00 TalTechi spordihoones.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.