Eesti jäi esimeses kontrollmängus Soomele alla

Eesti meeste koondis pidas täna esimese kontrollkohtumise Soomega ning pidi tunnistama põhjanaabrite 3:1 (25:19, 19:25, 25:23, 25:21) paremust. Kokkuleppel mängiti ka viies geim, mis peeti samuti 25 punktini ja kus teenis 25:21 võidu Soome.

Uuesti kohtutakse sama vastasega homme kell 18.30.

STATISTIKAT: Eesti resultatiivseimad olid võrdselt 12 punktiga vastavalt viis ja neli geimi kaasa teinud Albert Hurt (+4) ja Valentin Kordas (+6), 11 punkti lisasid nii Märt Tammearu (+6) kui Henri Treial (+5). Eesti meeskonna vastuvõtt oli 59%, rünnakuid lahendati 37-protsendiliselt, blokist saadi 8 punkti ja servil löödi 5 ässa ning eksiti 15 pallingul.

Soome edukaim oli 14 punktiga (+4) Sakari Mäkinen. Soome vastuvõtt oli 54%, rünnak 46%, blokist teeniti 9 ja servilt 6 punkti (31 viga).

Peatreener Fabio Soli ütles, et ei jäänud mänguga ülemäära rahule. “Meie numbrid vastuvõtul ei olnud halvad, selle poolega jäin enam-vähem rahule. Ka servi osas ei nurise ma palju, kuigi alati saab paremini. Viimases geimis hakkasid mängijad justkui kartma vigu teha ja prooviti pall lihtsalt teisele poole võrku toimetada ja seda tahan ma muuta. See juhtub, kui hakata liigselt tulemusele mõtlema ja see on halb harjumus,” sõnas peatreener.

“Kindlasti peab paranema sidemängijate ja ründajate koostöö, tahan, et meeskond mängiks kiiremat mängu ja eks see oli ka üks põhjuseid, miks rünnakuga hädas olime. Aga ma olen meeskonna juures olnud alates pühapäevast, seega see vajab aega. Kindlasti peab meie side-out olema parem, mis oli täna ka hea vastuvõtuga kehv. Aga see kõik on teekond ja oleme alles selle alguses,” lisas Soli.

Sel aastal koondise eest esimese mängu teinud, hiljuti Belgia meistriks kroonitud nurgaründaja Märt Tammearu ütles, et koondises on alati tore mängida ja suurt harjumist vaja ei läinud. “Väga mõnus on jälle koondise eest platsil olla, Eesti eest on alati au mängida. Omad head sõbrad koos ja väga hea oli väljakul olla,” sõnas 11 punkti toonud Tammearu, keda vaevab kerge põlvemure, millest loodetavasti jagu saadakse.

Vaata Märt Tammearu pikka intervjuud:

Eesti algkoosseis: Robert Viiber, Valentin Kordas, Märt Tammearu, Albert Hurt, Henri Treial, Alex Saaremaa, libero Silver Maar.

Parema stardi sai koduseinte toel põhjanaabrite esindus, haarates Eesti meeskonna eksimuse järel 11:7 eduseisu. Eesti võitles küll, ent rünnakute lahendamisel oldi ebakindlad, soomlased tegutsesid ka kaitses väga hästi. Viigini enam ei jõutud ja esimese vaatuse võitsid soomlased 25:19. Hurt oli avageimis Eesti resultatiivseim 4 punktiga, meie vastuvõtt oli 60%, ent rünnak vaid 34%.

Sama koosseis jätkas teiseski vaatuses. Siin alustasid eestlased paremini, minnes heas hoos olnud Tammearu ässa järel ette 9:6. Seda vaatust kontrollis Eesti, 21:17 eduseisul vahetasid Renet Vanker ja Mihkel Varblane välja Viiberi ja Kordase. Geim kuulus Eestile tulemusega 25:19. Kordas, Treial ja Tammearu tõid kõik 4 punkti. Meie vastuvõtt oli 57%, rünnak 46%.

Kolmandas geimis alustas Eestil taas algkoosseis. Kordas viis oma meeskonna 5:2 juhtima, ent Jokela vedas Soome kiirelt 5:5 viigni. Uuesti pääsesid eestlased kolmepunktilisse eduseisu, ent õige pea oli tablool 9:9 viik ja geimi keskpaigas sai Soome meeskond Antti Ronkaineni rünnaku ja Kordase autirünnaku järel 15:11 edu. Taas vahetati Viiberi ja Kordase asemele mängu Vanker ja Varblane. Jokela rünnak seadis tabloole juba 18:12 seisu, kuid Treiali serviäss vähendas vahe kahele silmale (20:18). Treiali järgmine serv lendas kahjuks võrku. Geimi lõpus pääses Tammearu asemel platsile Stefan Kaibald. Kaibald tõi Eesti puntki kaugusele 23:22, ent geimpalli said siiski soomlased seisul 24:22. Seda ei realiseeritud, servima tulnud Mart Naaber tegi hea servi, ent Hurda rünnak ebaõnnestus ja geim läks Soomele 25:23. Eesti edukaim oli rünnakul 4 puntkini jõudnud Tammearu. Eesti vastuvõtt oli 55%, rünnak 28%.

Neljandas geimis jätkas algkoosseis, välja arvatud Kaibald Tammearu asemel. See vaatus algas tasavägiselt, 11:11 viigiseisult jäi blokki kinni Kaibald ning ka jägmine pall kukkus Eesti poolele. Peatreener Fabio Soli kasutas mõtlemisaega. Järgmise punkti tõi võrgu kohale põrganud palli maha lüües Soomele Jiri Hänninen – 14:11. Vanker ja Varblane tulid taas mängu Soome 17:15 eduseisul. Täna kaptenirollis olnud Treial tõi Eesti veel 19:22 ja Vanker 21:23 seisuni, ent enamaks jõudu polnud ja põhjanaabrid võitsid selle geimi 25:21 ning mängu 3:1. Kordaselt 5 punkti selles vaatuses, Eesti vastuvõtt oli 65% j rünnak 47%.

Kokkuleppel mängiti ka viies vaatus. Eesti koosseis: Vanker, Varblane, Kaibald, Hurt, Naaber, Treial, Maar. Samuli Kaislasalo ilupunkti toel haaras Soome 12:9 eduseisu, kuid eestlased viigistasid Hännineni rünnakuveast 13:13. Geimi teist poolt mängisid paremini põhjanaabrid, võites geimi 25:21.

Täna jäid koosseisut välja Markus Uuskari, Markkus Keel ja Timo Lõhmus.