Suur finaalpäev: Pärnus selguvad pühapäeval Eesti meistrid rannavolles

Pühapäeval selguvad Pärnu rannas Düünil rannavõrkpalli Eesti meistrid ning laupäevase mängupäeva järel on medalitele mängimas Karl Jaani – Siim Ennemuist, Urmas Piik – Dmitri Korotkov, Jaan Rebel – Kaur Erik Kais ja Sander Talistu – Siim Rantanen ning Heleene Hollas – Liisa Remmelg, Eva Liisa Kuivonen – Liisa-Lotta Jürgenson, Gerli Gull – Mari Loorman ja Lill Kandimaa – Grete Jürgenson.

Finaalpäeva kohtumistest näevad kogupaketi tellijad otsepilti Delfi vahendusel.

Eesti meistrivõistluste esimene täispikk võistluspäev pakkus tiitlivõistlusele omast põnevust – meeste põhiturniiril tagasid alagrupi võiduga koha veerandfinaalis Jaani – Ennemuist, Piik – Korotkov, Talistu – Rantanen ja Mihkel Nuut – Karl Maidle. Vaheringi võiduga edenesid veerandfinaali ka Kusti Nõlvak – Rasmus Meius, Rauno Tamme – Kaarel Pomerants, Argo Arak – Kaarel Kais ja Rebel – Kais.

Neljast veerandfinaalist kolmes selgusid edasipääsejad kahe geimi järel, vaid Rebel – Kais ja Nuut – Maidle vajasid ka otsustavat geimi, kus tõmbasid pikema õlekõrre ja 2:1 (21:18, 13:21, 15:13) võiduga poolfinaali koha nooremad Rebel – Kais. Ühed turniiri favoriidid Piik – Korotkov alistasid 2:0 (21:17, 21:14) Arak – Kaisi, Talistu – Rantanen võitsid 2:0 (21:12, 26:24) Tamme – Pomerantsi ning Jaani – Ennemuist lülitasid 2:0 (21:18, 21:15) võiduga konkurentsist Nõlvak – Meiuse.

Pühapäevastes poolfinaalides kohtuvad kell 11.30 Jaani – Ennemuist ja Talistu – Rantanen, kell 12.15 lähevad vastamisi Piik – Korotkov ja Rebel – Kais.

Vaata kõiki meeste Eesti meistrivõistluste tulemusi.

Naiste turniiril favoriidid ei vääratanud, ent mõlemad ühte alagruppi loositud Eesti parimad naispaarid otse veerandfinaali pääseda ei saanud. Alagrupi võiduga jätsid kaheksandikfinaali vahele Hollas – Remmelg, Kandimaa – Jürgenson, Gull – Loorman ja Hanna Pajula – Liisa Põldma. Vaheringis olid võidukad Kuivonen – Jürgenson, Merike Errit – Annemar Rimmel, Laura Rogenbaum – Kädi Böckler ja Raili Hunt – Silja Ostrov.

Mängudes poolfinaali koha peale ei vääratanud Hollas – Remmelg, võites 2:0 (21:9, 21:12) Hunt – Ostrovit, ning Kuivonen – Jürgenson, kes mängisid 2:0 (21:13, 21:9) üle Pajula – Põldma. Ka Gull – Loorman jõudsid finaalpäeva 2:0 (21:15, 21:14) võiduga, alistades Errit – Rimmeli. Sel hooajal esmakordselt nelja parema sekka jõudnud Kandimaa – Jürgenson lõpetasid veerandfinaalis samuti 2:0 (21:11, 21:17) võiduga Rogenbaum – Böckleri turniiri.

Eesti meistrivõistluste finaalpäeva avavadki naiste poolfinaalid, kui kell 10 selgitavad Düünil esimese finalisti Hollas – Remmelg ja Kandimaa – Jürgenson, 45 minutit hiljem kõlab avavile Kuivonen – Jürgensoni ja Gull – Loormani poolfinaalis.

Vaata kõiki naiste Eesti meistrivõistluste tulemusi.