Viljandi Metalli ja Tartu Ülikool/Bigbanki veerandfinaalseeria algas viiegeimilise lahinguga

Naiste karikavõistluste veerandfinaalseeria avamängus võttis võidu tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank, alistades viies geimis Viljandi Metalli. Edasipääseja selgub 3. novembril Tartus.

Viljandis peetud vastasseisus lõppes avageim kodupubliku rõõmuks Viljandi esinduse kindla 25:15 paremusega. Teises geimis jäi 25:18 tulemusega peale Tartu ning kolmandas 25:23 resultaadiga taaskord Viljandi naiskond. Nelja geimiga kohtumine ei piirdunud, kui tartlannad viisid 25:19 geimivõiduga mängu otsustavasse geimi. Viiendas geimis haarasid viljandlannad 7:4 ja 9:8 eduseisu, kuid külaliste 3:0 vahespurdile võõrustajatel enam midagi vastu panna ei olnud – 11:9 eduseisu jõudnud Tartu esindus võttis 15:11 geimivõiduga 3:2 (15:25, 25:18, 23:25, 25:19, 15:11) mänguvõidu.

Esimeses ja neljandas geimis koguni kaheksa punktiga säranud Renate Pikk tõi kaotajatele üleplatsimängijana 28 punkti, näidates ka mängu parimat kasutegurit +15. Laura Luik ja Kerttu Lääne lisasid koduvõistkonnale 10 punkti. Ingris Suvi panustas võitu 17, Liisbet Pill 14, Mari Arak samuti 14 ja Laura Liisa Maiste 11 punkti.

Tartu naiskond oli selgelt edukam blokis, kus koguti 20 punkti. Viljandi naiskond saavutas blokis 9 punkti. Mõlema naiskonna positiivne vastuvõtt oli 43%. Rünnakul oli mängu kokkuvõttes mõnevõrra edukam Viljandi võistkond, kelle efektiivsus oli 31%. Tartu naiskond lahendas rünnakuid 29-protsendiliselt. Serviässasid märgiti kaotajatele üheksa ja võitjatele kaheksa.

Poolfinalist selgub 3. novembril Tartu Ülikooli spordihoones toimuvas kordusmängus, milles Viljandi Metall vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu. Viljandi naiskonna 3:2 paremuse korral selguks edasipääseja kuldses geimis. Ülejäänud tulemused tagavad edasipääsu Tartu Ülikool/Bigbankile. Mäng saab alguse kell 19.

Neljapäeval kindlustas esimesena koha poolfinaalis TalTech/Tradehouse, kes ootab vastast paarist, kus kohtuvad Barrus/Võru Võrkpalliklubi ja Audentese SG/Noortekoondis. TBD Pharmatech Tartu  ja Rae Spordikool/VIASTON mängivad 2. novembril kell 19.30 Tartu Ülikooli spordihoone sinises saalis ja 20. novembril kell 13 Jüri Spordihoones.