Viljandi Metall ja Rae Spordikool/VIASTON võitsid Meistriliigas, Audentese SG/Noortekoondis Balti liigas punktilisa ei teeninud

Naiste Meistriliigas olid laupäeval edukad koduvõistkonnad, kui võiduni jõudsid Viljandi Metall ja Rae Spordikool/VIASTON. Optibet naiste Balti liigas pidi Audentese SG/Noortekoondis leppima kaotusega.

Tänasele mängule turniiritabeli viiendalt kohalt vastu läinud Rae Spordikool/VIASTON kodupublikule pettumust ei valmistanud, jättes külla sõitnud BARRUS/Võru Võrkpalliklubi geimivõiduta. Avageimis kogus turniiritabeli seitsmes naiskond BARRUS/Võru Võrkpalliklubi 17 punkti. Teises geimis oli võrulannadel 24:22 eduseisus kasutada kaks geimpalli, misjärel kogusid võõrustajad neli järjestikust punkti ja võitsid geimi 26:24 tulemusega. Kolmandas geimis jäi koduvõistkond peale 25:23 tulemusega, saavutades seega 3:0 (25:17, 26:24, 25:23) võidu.

Maret Kuuse panustas võitu 14, Mirjam Karoliine Kask 11, Maria Säästla 10 ja Merilin Parts 9 punkti. Salme Adeele Hollas tõi Võru esindusele 15, Aigi Jukk 13 ja Haide Haring 9 punkti. Raigo Tatriku hoolealused panid võidule aluse eduka serviga, kus jäädi kolme punktiga plussi – kaheksa eksimuse juures löödi 11 ässa. Võru võistkond jäi servil omakorda viiega miinusesse – üheksa eksimuse kõrvale kogunes neli ässa. Rae Spordikool/VIASTON tõusis tänase võiduga turniiritabelis koha võrra neljandaks.

Viljandis toimunud mängus said pealtvaatajad näha nelja geimi, millest esimene lõppes koduvõistkonna Viljandi Metalli kindla 13:25 kaotusega Tartu Ülikool/Bigbankile. Seejärel tõi turniiritabelis teist kohta hoidev Viljandi mängu pöörde, võites kolmandal kohal paikneva Tartu võistkonna vastu nii teise, kolmanda kui neljanda geimi.

Oktoobrikuu parim mängija Renate Pikk tõusis 3:1 (13:25, 25:17, 25:22, 25:17) võidumängus 21 punktiga üleplatsimängijaks. Laura Luik assisteeris 14 ja Kerttu Lääne 13 punktiga. Laura Liisa Maiste kogus külaliste ridades 17 ja Lisette Pihor 12 punkti. Blokis oli nelja punktiga parem Viljandi naiskond, kes kogus blokis 11 ja Tartu naiskond seitse punkti. Rünnakuid lahendasid võitjad 27- ja kaotajad 24-protsendiliselt. Pühapäeval kell 17 lähevad Viimsi koolis vastamisi viiendal kohal paiknev Viimsi/Tallinna Ülikool ja Tartu Ülikool/Bigbank.

Optibet naiste Balti liigas pidi turniiritabeli kaheksas naiskond Audentese SG/Noortekoondis leppima kuuenda kaotusega, jäädes võõrsil 0:3 (23:25, 18:25, 16:25) resultaadiga alla kaks kohta kõrgemal asuvale VK Jelgavale. Audentese SG/Noortekoondise resultatiivseimaks tõusis 15 punkti kogunud Carmel Vares. Nora Lember lisas külalistele 14 ja Karlotta Kattai 8 punkti. Läti naiskond oli edukam rünnakul (57%-47%), blokipunktides (5-2) ja servi vastuvõtul (47%-45%). Pühapäeval kell 16 mängib Audentese SG/Noortekoondis samuti võõral väljakul viimasel kohal paikneva SUFA klubs/DUga.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN