Veerandfinaalis edu saavutanud Võru Barrus ja Selver/TalTech lähevad Aadu Luukase karikavõistlustel vastamisi

Täna selgus Aadu Luukase karikavõistlustel kaks poolfinaalisti, kui veerandfinaalides saavutasid edu Selver/TalTech ja Võru Barrus Võrkpalliklubi.

Mõlema vastaseks oli veerandfinaalides esiliigameeskond ja suuri probleeme ei tekkinud kummalgi.

Eelmisel aastal karikavõistlused hõbedaselt lõpetanud Selver/TalTech sai tänases veerandfinaali kordusmängus 3:0 (25/14 25/15 25/8) võidu Advokaadibüroo Premium/Rae valla üle. Ka avamängu võitis hetkel Cronimet liigas liidrikohta hoidev Selver/TalTech 3:0, tagades sellega kindlalt edasipääsu.

Selveri peatreener Andres Toobal andis täna põhimeestele rohkem puhkust ja võimaluse end näidata said teised. Võitjate edukaimaks kerkis 13 punktiga (+10) Helger Hääl, kes pani koguni 7 blokki. Matthew Aubrey lisas 11 punkti (+10) ning Joosep Põldma 7 silma (+3). Tallinna klubi vastuvõtt oli 48%, rünnakuid lahendati 67-protsendiliselt, blokiga teeniti 14 punkti ja serviga 8 punkti (eksiti 7 servil).

Rae valla meeskonna parimaks tõusis 6 punktiga (+1) Siim Melles, 5 punkti (-7) lisas Egon Vaiksaar. Andris Õunpuu juhendatava meeskonna vastuvõtt oli 36%, rünnak 31%, blokist saadi 1 ja servilt 2 punkti (eksiti 12 pallingul).

Poolfinaalis kohtub Selver/TalTech täna samuti esiliigaklubist jagu saanud Võru Barrus Võrkpalliklubiga. Võru meeskond teenis veerandfinaali kordusmängus 3:0 (25:20, 25:21, 25:14) võidu Põltsamaa Võrkpalliklubi vastu ja tagas samuti koha poolfinaalis. Avakohtumine võideti 3:0.

Täna kerkis mitmele põhimehele rohkem puhkust andnud Barruse edukaimaks 14 punktiga (+4) Devin Põlluste (mh 5 serviässa), Shonari Hepburn lisas 10 silma (+9) ja Oliver Lankei arvele kogunes 8 punkti (+7). Võitjate vastuvõtt oli 46%, rünnak 45%, blokist saadi 9 ja servilt 12 punkti (10 viga). Põltsamaa parim oli 11 punktiga (+1) Vitalii Marchenko, 8 silma (-3) panustas Romet Eessaar. Põltsamaa vastuvõtt oli 30 ja rünnak 41%, blokiga saadi 8 ja servilt 4 punkti.

Viimane poolfinalist selgub neljapäeval. Tartu Bigbanki poolfinaalivastane tuleb paarist Tallinna Ülikool – Pärnu Võrkpalliklubi, kus avamängus sai raske 3:2 võidu Pärnu meeskond. Selle paari teine kohtumine toimub neljapäeval, 16. novembril kell 19.00 Pärnu kodusaalis.

Karikavõistlustel mängitakse kõigis paarides kuni finaalini kahemängulised seeriad. Võitjaks osutub kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Mängu eest antavate punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Naiste ja meeste finaalid mängitakse 16. detsembril Pärnus.