Valeri Maksimovi mälestusturniiri võitsid Kais ja Meius ning Kuuse ja Maiste

Kiirkasiino rannavolle suvetuuri kolmandal etapil, Valeri Maksimovile pühendatud mälestusturniiril Jõekääru Rannakeskuses astusid pühapäeval pjedestaali kõrgeimale astmele Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius ning Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste.

Meeste turniiril jõudsid poolfinaali Urmas Piik ja Dmitri Korotkov, Karl Jaani ja Timo Lõhmus, Kaur Erik Kais ja Rasmus Meius ning lätlased Arnis Reliņš ja Kristaps Punculis, naiste seas Marta Nelis ja Gerli Enula, Annemar Neiland ja Merike Errit, Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste ning Gerli Gull ja Mari Loorman.

Meeste esimeses poolfinaalis kohtusid Piik ja Korotkov Jaani ja Lõhmusega, raske 2:1 (14:21, 21:14, 15:13) võiduga edenesid finaali Jaani ja Lõhmus. Kaotus poolfinaalis tähendas, et Piik ja Korotkov jäid esmakordselt sel hooajal suvetuuri etapil finaalist välja – Škoda Rakvere Cup võideti, Jazz Pesulad Cupi finaalis jäädi Mihkel Nuudile ja Karl Maidlele alla. Teisest poolfinaalist liikusid samuti raske 2:1 (16:21, 21:19, 18:16) võiduga kulla peale mängima Kais ja Meius, kes alistasid lätlased Reliņši ja Punculise.

Naiste esimeses poolfinaalis mängisid Nelis ja Enula 2:1 (21:17, 11:21, 16:14) üle Neilandi ja Erriti, teises poolfinaalis olid võidukad Kuuse ja Maiste, kes alistasid taas seisuga 2:1 (21:16, 12:21, 15:11) Gulli ja Loormani.

Meeste finaalis Kaisi ja Meiuse ning Jaani ja Lõhmuse vahel osutus tasavägiseks esimene geim, mille kallutasid enda kasuks esimesed. Teise geimi võitsid Kais ja Meius juba suurema vahega ja nii astusid nad sel hooajal Kiirkasiino suvetuuril esimest korda pjedestaali kõrgeimale astmele.

Naiste turniiri esikoha peale mängisid Nelis ja Enula ning Kuuse ja Maiste. Finaalis võtsid veenva 2:0 (21:12, 21:9) võidu Kuuse ja Maiste, kes sarnaselt Kaisile ja Meiusele polnud veel käesoleval hooajal ühelgi etapil esimeseks tulnud.

Meeste pronksikohtumine kujunes taas tõeliseks lahinguks, kui Piik ja Korotkov kaotasid lõunanaabritele avageimi, aga võitsid seevastu järgmise. Otsustavas geimis tegutsesid paremini Reliņš ja Punculis, kes sõitsid koju 2:1 (21:18, 18:21, 15:9) võidu ja Valeri Maksimovi mälestusturniiri kolmanda kohaga. Reliņš oli teise paarilisega võistlemas ka Tartus Jazz Pesulad Cupil, kust lahkus samuti kolmanda kohaga.

Gull ja Loorman ning Neiland ja Errit, kes madistasid Valeri Maksimovi mälestusturniiri pronksi nimel, mängisid kohamatšis kaks võrdset geimi, ent mõlemas võtsid võidu Gull ja Loorman ning 2:0 (21:19, 21:17) nii kuulus kolmas koht neile.