Uskumatu tagasituleku teinud Võru jõudis kaheksaastase pausi järel finaali

Kolmapäeval sai selgeks naiste Meistriliiga finaalpaar, kui põhiturniiri parima TalTech/Tradehouse`i kõrval kindlustas koha esikohamängudel ka põhiturniiri kolmas Famila/Võru Võrkpalliklubi, kes lülitas edasisest konkurentsist Tartu Ülikool/Bigbanki. Seejuures tuli Võru naiskond poolfinaalseerias välja uskumatust seisust, kui kahe kaotatud mängu järel võeti kolm 3:2 võitu.

Kolme võiduni peetud poolfinaalseeria otsustavas viiendas kohtumises mängis Tartu esindus Võru naiskonna esimeses geimis üle 25:21 tulemusega, kuid teises jäädi külalistele 20:25 alla. Kolmandas avaldus võõrustajate paremus numbrites 25:19, kuid võrulannad suutsid neljanda geimi 25:21 võiduga mängu viiendasse geimi viia. Seal hoidsid külalised pidevalt initsiatiivi ja saavutasid 15:9 paremusega 3:2 (-21, 20, -19, 21, 9) võidu. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Viimati oli Võru naiskond kahe parema hulgas esindatud 2013. aastal, kui Viljandi Metalli järel teeniti hõbemedal. 2014. aastal tulid võrulannad kolmandaks.

Kolme võiduni peetav finaalseeria TalTech/Tradehouse`i ja Famila/Võru Võrkpalliklubi vahel algab juba nädalavahetusel Tallinnas. Samuti kolme võiduni mängitav pronksmedaliseeria Tartu Ülikool/Bigbanki ja Audentese SG/Noortekoondise vahel saab nädalavahetusel alguse Tartus. Viienda koha saavutas tänavu Tallinna Ülikool.