Üheksanda järjestikuse võidu võtnud Tartu Ülikool/Bigbank kindlustas teist kohta

Tartu Ülikool/Bigbank saavutas naiste Meistriliigas üheksanda järjestikuse võidu, kui kolmegeimilises kohtumises mängiti üle Pärnu Spordikool.

Kodumängu NET Spordihallis pidanud Tartu võistkond loovutas esimeses geimis 20 ja teises 22 punkti. Kolmandas geimis kogus Pärnu esindus 17 punkti, mis tähendas tartlannade 3:0 (25:20, 25:22, 25:17) mänguvõitu. Võitjate poolel käisid väljakul 12 erinevat mängijat, kellest punktiarve avasid kümme. Resultatiivseimana kogus Laura-Liisa Maiste 17 ja kahes esimeses geimis mänginud Salme Adeele Hollas 9 punkti. Kuue serviässaga säranud Annika Holland tõi kaotajatele 13 ja Kädi Peterson 9 punkti.

Pärnu naiskond jäi hätta rünnakute realiseerimisega, kui punktiks löödi vaid 21% rünnakutest. Võõrustajate rünnakuefektiivsus oli 49%. Servil olid omakorda selgelt paremad külalised, kes lõid kolme vea juures 12 ässa. Tartu naiskond patustas servil üheksal korral ja lõi viis ässa.

Ühe kaotuse kõrvale üheteistkümnenda võidu saavutanud Tartu Ülikool/Bigbank hoiab 31 punktiga teist kohta, kolmeteistkümnenda järjestikuse kaotuse saanud Pärnu Spordikool on kuue punktiga kaheksas. Laupäeval kell 15 võõrustab tabelijuht TalTech viiendal kohal asuvat Viljandi Metalli, kell 16 mängivad Viimsi koolis Viimsi/Tallinna Ülikool ja TBD Pharmatech/Kastre. Pühapäeval kell 13 kohtuvad Tartu Ülikooli spordihoones Tartu Ülikool/Bigbank ja Viljandi Metall.