U18 noormehed lähevad EEVZA turniirile Jerevanis edasipääsu püüdma

Eesti U18 vanuseklassi noormeeste koondis osaleb 22.-28. novembril Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlustel Armeenias Jerevanis.

Lisaks Eestile osalevad turniiril Armeenia, Valgevene, Läti, Poola, Venemaa, Ukraina. Kõik mängivad omavahel korra läbi.

EEVZA turniir on ühtlasi selle vanuseklassi 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja avaringiks, otse finaalturniirle pääseb võitja, teise ringi 5 järgmist meeskonda.

Eesti koondise peatreeneri Rando Ringmetsa sõnul on koondise mängijad saanud sel hooajal korralikult treenida ja mängida. Tulemuste osas on miinimumeesmärgiks EM-valiksarja teise ringi pääsemine.

“Trenni oleme saanud teha korralikult, kuus poissi käib Audenteses ja treenivad seega igapäevaselt koos, kuus on mujalt klubidest, aga treenida on kõik saanud korralikult. Mõni on kaasatud ka perspektiivi arvestades. Kõik, keda tahtsin, said ka tulla ja koos oleme trenni teinud alates kolmapäevast,” sõnas juhendaja.

“Turniir on väga kõrge tasemega – Poola ja Venemaa olid eelmise EMi teine ja kolmas meeskond, Läti kaheksas, Ukraina ja Valgevene on samuti kõval tasemel. Loodan, et oleme pikemad sammud edasi teinud, kui teised. Teise ringi loodame kindlasti saada, see on miinimumeesmärk. Edasi loodan, et saame lõpuks korraliku turniiri kokku pandud. Vinge, et saab sellisel tasemel tugevaid mänge, kergeid vastaseid seal pole,” lisas Ringmets.

Koondise koosseis Armeenias: Andris Vahula, Mati Juus, Kristjan Unt, Johann Mattias Üprus, Tristan Urb, Tristan Täht, Sten-Markus Taasväli, Ranel Rahuoja, Ron Rudolf Teesaar, Lauri Sepp, Robin Puss, Joosep Kurik.

Peatreener Rando Ringmets, abitreener Madis Kesküla, mänedžer/statistik Karl Eerik Eisenschmidt.

Eesti koondise ajakava:

22. november kell 14.30  Läti – Eesti

23. november kell 13.00 Eesti – Ukraina

24. november kell 17.00 Venemaa – Eesti

26. november kell 12.00 Poola – Eesti

27. november kell 14.30 Eesti – Valgevene

28. november kell 12.00 Eesti – Armeenia

Vaata tulemusi ja kogu ajakava.

Mängudest saab vaadata otseülekandeid järgmiselt lehelt: https://www.youtube.com/watch?v=hdOxc4SDHdQ

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: