U17 neiud pidid EEVZA meistrivõistluste avamängus tunnistama Ukraina paremust

Täna alustas Ida-Euroopa Võrkpalliassotsiatsiooni (EEVZA) meistrivõistlusi Eesti neidude U17 rahvuskoondis, kes pidi avamängus 0:3 (16:25, 17:25, 25:27) alla vanduma Ukrainale.

Kui kaks esimest geimi kuulusid kindlalt Ukrainale, siis kolmandas oli ka Eestil võimalus see enda kasuks keerata, sest lõpp oli väga tasavägine. Geimi lõpus suutsid eestlannad kaks vastaste matšpalli neutraliseerida, ent 25:25 seisult said ukrainlannad siiski kaks punkti järjest ning võitsid kolmanda geimi 27:25 ja kogu kohtumise seega 3:0.

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis täna 16 punktiga (+10) Carmel Vares, 9 punkti (+0) lisas Merili Kõrvel ja 7 (-4) Anette Arak. Ukraina kasuks tõi 23 punkti (+16) Bogdana Hrõtsik.

Raigo Tatriku juhendatav koondis jäi vastasele selgelt alla nii servil kui blokis – Ukraina kostitas Eestit koguni 15 serviässaga, eksides seejuures vaid seitsmel pallingul. Eesti suutis serviga teenida 7 punkti kuue vea juuers. Blokis oli Ukraina üle 7-1, vastuvõtt oli Ukrainal 34% ja rünnak 48%, Eesti samad näitajad olid vastavalt 20% ja 38%.

Statistika:

Eesti kuulub Daugavpilsis toimuval turniiril A-alagruppi koos Venemaa, Ukraina ja Gruusiaga. B-grupis on Valgevene, Leedu, Poola ja Läti. Homme kohtutakse kell 13.30 Gruusiaga, otsepilti näeb volley.ee Facebookis.

EEVZA turniir on ühtlasi selle vanuseklassi 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja avaringiks, otse finaalturniirle pääseb võitja, teise ringi viis järgmist naiskonda.

Eesti koondis Lätis: Roosi Brigita Toom, Liisa Põldma, Anni Põldma, Maarja Liisa Polman, Mirjam Karoliine Kask, Lisandra Tatrik, Emma Vilberg, Kaisa Rei, Merili Kõrvel, Anette Arak, Carmel Vares, Freia Liisa Palk. Peatreener Raigo Tatrik, abitreener Argo Arak, mänedžer Anatoli Kuprijanovitš, füsioterapeut Brit Marleen Õismaa, statistik/skaut Mihkel Sagar.