U17 naiskond pidi EMil tunnistama alagrupi liidri Bulgaaria paremust

Eesti U17 rahvusnaiskond läks Serbias toimuval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril täna vastamisi Bulgaariaga ja pidi tunnistama vastase 3:0 (25:13, 25:19, 25:17) paremust.

Esimeses geimis said bulgaarlannad 4:4 viigiseisult järjest kuus punkti ja suur vahe püsis kuni lõpuni. Teine vaatus algas Eesti naiskonna dikteerimisel, kui Mirjam Karoliine Kask viis oma naiskonna 9:6 juhtima ja Anette Arak suurendas vahe 10:6-le. Bulgaaria võitles end geimi keskel aga 16:16 viigini ja geimi lõpuosa oli juba nende kontrolli all – geimi võitis Bulgaaria 25:19 ja sama hooga mindi kolmanda geimi alguses juhtima 7:1 ning oldi ka selles vaatuses kindlalt paremad.

STATISTIKA: Eesti resultatiivseimana tõi Mirjam Karoliine Kask täna 9 punkti (+6), võrdselt 6 punkti panustasid nii Anette Arak (+4) kui Marta-Mia Ploomipuu (+2) ning 5 punkti (+5) Heleri Soodla. Bulgaaria edukaim oli 11 punktiga (+6) Gabriela Zhekova.

Eesti naiskonna vastuvõtt oli 41%, rünnak 35%, Bulgaaria samad näitajad olid 62% ja 53%. Blokist sai Eesti vaid 1, vastased 5 punkti, servil lõid eestlannad 6 ässa ja eksisid 5 pallingul ning Bulgaaria sai servijoone tagant 12 punkti ja eksis 5 servil.

Alagruppi juhib Bulgaaria täisedu 3 võidu ja 9 punktiga, teine on hetkel mängu vähem pidanud Horvaatia kahe võiduga ja kolmas Serbia ühe võiduga. Eesti hoiab 8 naiskonna seas hetkel 1 punktiga 8. kohta.

Vaata tabeliseisu ja tulemusi.

Homme on eestlannadel puhkepäev, laupäeval kell 13.00 kohtutakse Hollandiga. Otsepilti näeb Serbia võrkpalliliidu YouTube´i kanalilt.

Vaata Eesti – Bulgaaria mängu kordust:

Koondis mängib EMil koosseisus: Freia Liisa Palk, Lisandra Tatrik, Hannemai Hanimägi, Mirjam Karoliine Kask, Marie Miilen, Gertu Koik, Rebecca Pent, Anette Arak, Marta-Mia Ploomipuu, Roosi Brigita Toom, Heidi Vahula, Heleri Soodla, Paula Laub, Annabel Lattik.

Peatreener Raigo Tatrik, abitreenerid Anatoli Kuprijanovitš ja Jaanika Jakobson, abitreener/statistik Mihkel Sagar, füsioterapeut Annabel Kutman, mänedžer Rain Peerandi.