Tiitlipretendentide veerandfinaalseeria algas TalTechi võiduga

Täna tehti algust naiste karikavõistluste teise veerandfinaalseeriaga, mille avamängus tunnistas Tartu Ülikool/Bigbank tiitlikaitsja TalTechi paremust. Edasipääseja selgub 16. novembril Tallinnas.

Tartu Ülikooli spordihoones peetud vastasseisus lõppes avageim külaliste kindla 25:17 paremusega. Teises geimis jäi kodupubliku rõõmuks 25:16 tulemusega peale Tartu Ülikool/Bigbank, kolmanda geimi võitis sama tulemusega pealinna naiskond. Tasavägiseimaks kujunes neljas geim, mille kallutas 25:22 tulemusega enda kasuks TalTech, kes saavutas seega 3:1 (25:17, 16:25, 25:16, 25:22) mänguvõidu.

Teises geimis seitse punkti kogunud Salme Adeele Hollas tõi kaotajatele 17 punkti, näidates mängu parimat kasutegurit +10. Koduvõistkonna poolel tõi vähemalt ühe punkti 10 erinevt mängijat. Võitjate ridades lõpetas Marily Lass kohtumise 17, Karolina Kibbermann 12, Ingrid Kiisk 12 ja Kätriin Põld 11 punktiga.

Tartu naiskond oli edukam servil, kus koguti 8 punkti ja tehti 9 viga. Tallinna naiskond saavutas servil 4 punkti, eksimusi kogunes seejuures 11. TalTechi positiivne vastuvõtt oli 44% ja Tartu esindusel 35%. Rünnakul olid mängu kokkuvõttes edukamad võitjad, kelle efektiivsus oli 41% ja kolmandas geimis koguni 56%. Tartu naiskond lahendas rünnakuid 33-protsendiliselt. Mängu saab uuesti vaadata siin ja siin.

Poolfinalist selgub 16. novembril TalTechi spordihoones toimuvas kordusmängus, milles Tartu võistkond vajab edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust ka kuldses geimis. Ülejäänud tulemused tagavad edasipääsu TalTechile. Mäng saab alguse kell 19.30.

8. novembril kell 18.45 algab Audentese spordihoones kolmas veerandfinaalseeria, kus mängivad Audentese SG/Noortekoondis ja Rae Spordikool/VIASTON. 9. novembril kell 19.30 alustavad NET spordihallis veerandfinaalseeriaga TBD Pharmatech/Kastre ja eelmise hooaja finalist Viljandi Metall. Koha poolfinaalis on kindlustanud esiliigas osalev Dorpat/Tartu vald/TKSK.