Tartu Ülikool/Bigbank võitis linnarivaali, Võrul probleeme ei tekkinud

Naiste Meistriliigas peeti täna kaks mängu, milles võtsid võidu Tartu Ülikool/Bigbank ja Barrus/Võru Võrkpalliklubi. Tartlannad tõusid turniiritabelis esimeseks ja võrulannad teiseks. 

Üle aastate sai naiste Meistriliigas näha kahe Tartu võistkonna duelli, mis lõppes Tartu Ülikool/Bigbanki 3:1 (8, 16, -25, 23) võiduga TBD-Biodiscovery Tartu üle. Võitjad paistsid silma pallingul, kui ässasid löödi koguni 15. Kaotajate sama näitaja oli kaks. Rünnakuid lahendas Tartu Ülikool/Bigbank 40- ja TBD-Biodiscovery Tartu 30-protsendiliselt.

Rünnakuid 44-protsendiliselt realiseerinud Renate Pikk panustas võitu 21 ja Kerttu Lääne 10 punkti. Laura Laas tõi TBD-Biodiscovery Tartule 14, Lisette Pihor 11 ja Helerin Hansman 10 punkti.

Võistluspäeva esimeses vastasseisus Barrus/Võru Võrkpalliklubi külla sõitnud Viljandi Metallile suurt sõnaõigust ei jätnud, võttes kindla 3:0 (13, 21, 17) võidu. Võõrustajate poolel oli heas hoos Salme Adeele Hollas, kes realiseeris 21-st tõstest 13 (62%) ja lõpetas mängu ühe servivea juures 16 punktiga. Hanna-Liisa Ilves aitas võitjaid 11 ja Haide Haring 10 punktiga. Külaliste ridades märgiti Vanessa Teesalu kontosse 7 punkti.

Kuigi viljandlannad näitasid korralikku 65-protsendilist vastuvõttu, siis rünnakul oli õnnestumisprotsent vaid 19. Võrulannade vastuvõtt oli 63% ja rünnakuefektiivsus 35%, blokipunkte kogusid võitjad seitse ja kaotajad kaks.

Teise võidu võtnud Tartu Ülikool/Bigbank tõusis maksimaalse kuue punktiga turniiritabelis esimeseks, kolmest mängust neli punkti noppinud Barrus/Võru Võrkpalliklubi kerkis teiseks. Homme kell 18 alustab koduses Jüri Gümnaasiumis hooaega Rae Spordikool/Viaston, kes võõrustab kolme punktiga kolmandat kohta hoidvat Audentese SG /Noortekoondist.

 

Naiste Meistriliiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN

 

Eesti võrkpalli toetavad:
Peatoetaja: