Tartu Ülikool/Bigbank asus tiitlikaitsja vastu veerandfinaalseeriat juhtima

Põhiturniiril viiendaks tulnud Tartu Ülikool/Bigbank alustas naiste Balti liiga veerandfinaalseeriat edukalt, võites kolmes geimis põhiturniiril neljanda koha saavutanud tiitlikaitsja Kaunase VDU võistkonda.

Tartu Ülikooli spordihoones toimunud mängu avageim kuulus 25:22 tulemusega koduvõistkonnale. Ülejäänud kaks geimi kujunesid ühepoolseks, kui leedulannad kogusid 16 ja 20 punkti, mis tähendas tartlannade 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) mänguvõitu. Seega võttis Tartu naiskond hooaja otsustavas faasis põhiturniiri kaotuste eest magusa revanši – põhiturniiril võttis Leedu võistkond kodusaalis 3:1 ja Tartus 3:2 võidu.

Avageimis koguni 55-protsendiliselt rünnakuid realiseerinud Tartu esindus näitas mängu kokkuvõttes 41-protsendilist efektiivsust. Leedulannade rünnak oli 29%. Blokis olid kahe punktiga paremad kaotajad (5-3) ja servil nelja punktiga (7-3) võitjad.

Salme Adeele Hollas tõi võõrustajatele 12, Laura-Liisa Maiste 10 ja Liisbet Pill 9 punkti. Tartlannade poolel tõid vähemalt ühe punkti üheksa erinevat mängijat. Gabija Kasperavičiute vastas külaliste resultatiivseimana üheksa punktiga. Mängu kordus on leitav siin.

Tartu Ülikool/Bigbank võib poolfinaalkoha kindlustada 24. veebruaril kell 18 algavas kohtumises, kui Kaunases on kavas seeria teine mäng. Leedulannade võidu korral toimub otsustav kolmas mäng 25. veebruaril kell 12 samuti Kaunases.

1.-2. märtsil toimuvale nelja naiskonna finaalturniirile on koha kindlustanud põhiturniiri parim naiskond TalTech, kes mängis veerandfinaalis kahel korral 3:0 tulemusega üle Audentes SG/Noortekoondise. Poolfinaalile on lähedal ka põhiturniiri teine naiskond Rae Spordikool/VIASTON, võites veerandfinaali avamängus võõrsil 3:0 VK Jelgava. Uuesti kohtutakse 24. veebruaril kell 15 Tuule spordihoones.