Tartu Ülikool/Bigbank alustas veerandfinaalseeriat võiduga

Täna tehti algust Optibet naiste Balti liiga veerandfinaalseeriatega, kui väljakul käisid kaks Eesti võistkonda. Põhiturniiri teine TalTech/Tradehouse alustas kahe võiduni peetavat seeriat kaotusega ja põhiturniiri viies Tartu Ülikool/Bigbank võiduga.

Põhiturniiril kahel korral Riia Võrkpallikool/LU võistkonnale kaotanud Tartu Ülikool/Bigbank võttis veerandfinaalseeria avamängus magusa revanši, kui kodusaalis mängiti lätlannad üle 3:0 (25:18, 25:19, 25:23) tulemusega. Mängu kordust saab vaadata siin.

Põhiturniiril saavutas Tartu naiskond viienda ja Riia Võrkpallikool/LU neljanda koha. Kahe võiduni peetava seeria teine mäng on kavas 18. veebruaril kell 18 Riias ja vajadusel kolmas kohtumine 19. veebruaril kell 14 samuti Riias.

Põhiturniiril RSU/MSG võistkonna kahel korral 3:0 tulemusega üle mänginud TalTech/Tradehouse jäi veerandfinaalseerias kaotusseisu, kui võõrsil kaotati lätlannadele 1:3 (23:25, 25:18, 20:25, 19:25) tulemusega. Kätriin Põld tõi külalistele 12, Marily Lass 11, Milja Raitis 10 ja Maren Mõrd 8 punkti.

TalTech võttis servi vastu 30- ja lahendas rünnakuid 32-protsendiliselt, lätlannade samad näitajad olid vastavalt 50% ja 31%. Blokipunkte kogunes Läti naiskonnale 13 ja TalTechile 7.

Põhiturniiri lõpetas TalTech teisena ja RSU/MSG seitsmendana. Samad naiskonnad kohtuvad uuesti 18. veebruaril kell 18 Sõle Spordikeskuses, vajadusel kolmas vastasseis on kavas 19. veebruaril kell 13 Sõle Spordikeskuses.

Kolmanda Eesti võisktonnana veerandfinaali jõudnud Audentese SG/Noortekoondis mängib Jonavos Aušrinega 17. veebruaril kell 19 ja 18. veebruaril kell 13, vajadusel kolmas vastasseis toimub 19. veebruaril. Kõik Aušrine ja Audentese SG/Noortekoondise kohtumised toimuvad Jonavas. Seeria favoriit on põhiturniiril esimeskes tulnud Leedu võistkond, Audentese SG/Noortekoondis lõpetas põhiturniiri kaheksanda kohaga.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN