TalTech tuli muinasjutulise lõpuga Eesti meistriks, Audentese SG/Noortekoondis viis pronksiseeria otsustavasse mängu

Kolmapäeval selgus naiste Eesti meistrivõistlustel kuldmedaliomanik, kui kolmandat korda tuli Eesti meistriks TalTech, võites finaalseeria kolmandas mängus Rae Spordikool/VIASTONi. Pronksiomanik selgub otsustavas viiendas mängus.

Tänast finaali alustas paremini kodusaalis mänginud TalTechi naiskond, haarates 5:0 ja 17:6 eduseisu. Geimi lõpus särsid tablool TalTechi 25:13 võidunumbrid.

Teises geimis oli omakorda kindlalt 25:15 ja kolmandas 25:17 parem Rae esindus. Neljanda geimi keskel tundus, et külalised liiguvad vääramatult võidu suunas, asudes 15:12 juhtima. Koduvõistkond suutis aga raskest seisust välja tulla ja viigistada 25:21 geimivõiduga mänguseisu.

Viienda geimi alguses hoidis initsiatiivi TalTech, kui viie punkti järel juhiti 4:1. Õige pea särasid tablool 6:6 viiginumbrid ja seejärel kumbki võistkond enam rohkem kui ühe punktiga juhtima ei pääsenud. 12:12 seisul otsustasid geimi ja meistritiitli saatuse Dzintra Lemberi serviäss ja Eliisa Peiti rünnakupunkt, mis andsid 2 tundi ja 11 minutit kestnud lahingu järel Eesti meistritiitli TalTechile.

Taltechi sidemängija Karolina Kibbermanni sõnul lõi usk vahepeal kõikuma. “Võit tuli raskelt. Teises ja kolmands geimis kadus usk ära, aga Ragne Rahuoja kaks serviässa neljanda geimi keskel tõid jõudu juurde. Tiitle maitseb magusalt ja hea, et viimane mäng oli põnev,” rääkis Kibbermann.

Rae libero Lisandra Tatrik tõi välja, et midagi kripeldama ei jää. “Olen hooaja ja hõbedaga väga rahul, see oli minu parim hooaeg. Andsime lahingu, aga TalTech võttis jõuga lõpus oma ära,” kommenteeris Tatrik.

Tallinna esinduse võitu andsid suurima panuse Nette Peit ja Marily Lass, kes tõi vastavalt 20 ja 19 punkti. Lass näitas ka mängu parimat kasuteguri +16. Johanna Sova lisas võitjate aktivasse 11 ja Dzintra Lember 10 punkti. Silvia Pertens tõi külaliste resultatiivseimana 21, Merili Kõrvel 16, Triinu Lamp 10 ja Hanna Pajula 9 punkti. Mängu statistika asub siin ja kordust saab vaadata siin.

TalTechi jaoks oli Eesti meistrivõistluste kuldmedal tänavu teine autasu, kui esikoht võeti ka Eesti karikavõistlustel. Balti liigas teenis TalTech pronksmedali. TalTech saavutas klubi ajaloo kolmanda Eesti meistritiitli, esimene võideti 2021. ja teine 2023. aastal. Rae naiskonna jaoks oli tegemist ajaloo esimese Eesti meistrivõistluste medaliga.

Kolme võiduni peetavas pronksiseerias jätkati väljakujunenud mustri järgi, kui senitoimunud neljas kohtumises koduvõistkond kaotanud ei ole. Avamängu Tartus 3:2 tulemusega võitnud, kuid võõrsil 0:3 kaotusega leppinud Tartu Ülikool/Bigbank saavutas kolmandas vastasseisus kodusaalis 3:1 võidu.

Tänases Tallinnas toimunud neljandas vastasseisus oli tartlannadel võimalik seeriale võidukas punkt panna, kuid Audentese spordihoonesse kogunenud publik nägi võõrustajate võitu. Kohtumise murdehetkeks kujunes avageimi lõpp, kui Tartu võistkond ei suutnud 21:19 ja 22:11 eduseisu geimivõiduks vormistada, leppides 23:25 kaotusega. Seejärel külalised enam enda mängu üles ei leidnud – teine geim kaotati 19:25 ja kolmas 21:25 tulemusega, mis tähendas Audentese SG/Noortekoondise 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) võitu.

Võitjate poolel säras 19 (+12) punkti toonud Nora Lember, kelle rünnakuefektiivsus oli 55%. Karlotta Kattai lisas 14 punkti. Ingris Suvi kogus külaliste ridades 13 punkti, kuid pluss-miinus arvestuses oli Suvi kasutegur vaid +4. Salme Adeele Hollas assisteeris 11 punktiga.

Mängu lõpptulemust kinnitasid ka peamised statistilised näitajad, milles kõikides oli parem Audentese SG/Noortekoondis – rünnakul 46%-35%, servi vastuvõtul 51%-33%, blokipunktides 6-5 ja serviässades 11-4. Mängu kordus on nähtav SIIN. Seeria lõpeb 14. aprillil, kui Tartu Ülikooli spordihoones peetav mäng algab kell 14.

Eesti meistrivõistluste parimad mängijad:

Parim nurgaründaja Nette Peit (TalTech)

Parim teine nurgaründaja Silvia Pertens (Rae Spordikool/VIASTON)

Parim libero Merilin Paalo (TalTech)

Parim temporündaja Kätriin Põld (TalTech)

Parim sidemängija Karolina Kibbermann (TalTech)

Parim diagonaalründaja Merili Kõrvel (Rae Spordikool/VIASTON)

Naiste Meistriliiga finaalseeria ajakava:

29. märts kell 16 TalTech Spordihoone. TalTech – Rae Spordikool/VIASTON 3:1 (25:10, 21:25, 25:17, 25:16)

2. aprill kell 19 Tuule spordihoone. Rae Spordikool/VIASTON – TalTech 0:3 (23:25, 23:25, 18:25)

10. aprill kell 19 TalTech Spordihoone. TalTech – Rae Spordikool/VIASTON 3:2 (25:13, 15:25, 17:25, 25:21, 15:12)

Naiste Meistriliiga pronksiseeria ajakava:

24. märts kell 14 Tartu Ülikooli spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:18, 16:14)

28. märts kell 19 Audentese spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank 3:0 (26:24, 25:19, 25:20)

2. aprill kell 19 Tartu Ülikooli spordihoone. Tartu Ülikool/Bigbank – Audentese SG/Noortekoondis 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 25:20)

10. aprill kell 19 Audentese spordihoone. Audentese SG/Noortekoondis – Tartu Ülikool/Bigbank 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)

14. aprill kell 14 Tartu Ülikooli spordihoone.  Tartu Ülikool/Bigbank– Audentese SG/Noortekoondis Otseülekanne!