TalTech/Tradehouse`il õnnestus vältida viimast kohta

Naiste Meistriliigas kohtusid teist päeva järjest Rae Spordikool/VIASTON ja TalTech/Tradehouse, kes sarnaselt eilsele mängisid neli geimi. Kui eile oli võidukas Rae Spordikool/VIASTON, siis täna teenis võidu TalTech/Tradehouse.

Kodupubliku ees mänginud Rae Spordikool/VIASTON suutis avageimi 21:25 kaotuse järel teise geimi 25:20 võiduga kohtumise tasakaalustada. Rohkemaks võõrustajad võimelised ei olnud, kui TalTech saavutas kolmanda geimi 25:20 ja ja neljanda 25:22 paremusega 3:1 (25:21, 20:25, 25:20, 25:22) võidu.

Rünnakul suure koormsue saanud, kuid vaid 25-protsendilise efektiivsusega rünnakuid lahendanud Dzintra Lember panustas võitu 19 punkti. Seejuures oli Lemberi kasutegur +3. Eliisa Peit toetas külalisi 13 ja Karmen Viinapuu 11 punktiga. Võõrustajate ridades tõusis 20 (+15) punktiga resultatiivseimaks Maria Säästla. Merili Kõrvel assisteeris 16 punktiga.

Mängu kokkuvõttes oli koduvõistkond parem nii servi vastuvõtul (42%-28%), rünnakul (31%-26%) kui blokipunktide arvestuses (4-3). Servil jäi punktidega 11-10 peale TalTech.

Tänavu tiitlit kaitsnud TalTech/Tradehouse saavutas põhiturniiril 9 punktiga seitsmenda koha. Rae Spordikool/VIASTON lõpetas põhiturniiri 14 punktiga, mis hetkel tähendab viiendat kohta. Rae Spordikool/VIASTONist võib viimaste mängudega mööduda Viljandi Metall, kellel on koos 10 punkti ja pidamata neli mängu. Põhiturniiri kaks paremat tagavad koha poolfinaalis, 3.-6. kohale platseeruvad võistkonnad jätkavad veerandfinaalis. Põhiturniiri seitsmes TalTech/Tradehouse ja kaheksas TBD-Biodiscovery Tartu mängivad kahe võiduni peetavas 7.-8. koha seerias.