TalTech/Tradehouse`i ja TÜ/Bigbanki veerandfinaalseeria on viigis, Audentes SG/Noortekoondis poolfinaali ei jõudnud

TalTech/Tradehouse ja Tartu Ülikool/Bigbank mängivad pühapäeval Optibet naiste Balti liigas poolfinaalkoha eest, kui TalTech/Tradehouse võitis ja Tartu võistkond kaotas kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teise kohtumise. Mõlemad veerandfinaalmängud kaotanud Audentese SG/Noortekoondis poolfinaali ei jõudnud.

Veerandfinaalseeria esimeses mängus mõnevõrra üllatuslikult 1:3 kaotusega leppinud TalTech/Tradehouse`il teises kohtumises probleeme ei tekkinud, kui kodupubliku abiga võideti RSU/MSG võistkonda 3:0 (25:16, 25:14, 25:21) tulemusega. Põhiturniiri teine võistkond TalTech lahendas rünnakuid 38- ja võttis servi vastu 52-protsendiliselt.

Põhiturniiril seitsmenda koha hõivanud lätlannade samad näitajad olid vastavalt 28% ja 35%. Blokipunkte märgiti võitjatele seitse ja kaotajatale kolm, serviässade arvestuses jäi TalTech peale kümme-kaks. Rünnakul ühe omavea teinud Marily Lass panustas +11 punkti juures võitu 12 punkti. Kätriin Põld lisas 11, Eliisa Peit samuti 11, Maren Mõrd 9 ja Milja Raitis 9 punkti. Seeria otsustav kolmas mäng algab Sõle spordikeskuses pühapäeval kell 13.

Kodusaalis peetud esimese veerandfinaalmängu Riia Võrkpallikool/LU vastu 3:0 tulemusega võitnud Tartu Ülikool/Bigbank Riias peetud kordusmängus võiduni ei jõudnud, leppides 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 19:25) kaotusega. Laura-Liisa Maiste kogus kaotajate ridades 15, Ingrid Kiisk 12 ja Liisbet Pill 10 punkti.

Põhiturniiri neljandana lõpetanud Läti naiskonna rünnakuefektiivsus oli 47%, põhiturniiril viienda koha saavutanud Tartu võistkond lõi punktiks 37% rünnakutest. Veerandfinaalseeria viimane mäng algab Läti pealinnas pühapäeval kell 14.

Seeria avavaatuses põhiturniiril esikoha võtnud Jonavos Aušrinele 0:3 tulemusega kaotanud Audentese SG/Noortekoondis võitis korduskohtumises esimese geimi, kuid ülejäänud kolmes geimis kodusaalis mänginud favoriit Aušrine ennast üllatada ei lubanud. Esimesena poolfinaalkoha kindlustanud Leedu võistkonna 3:1 (23:25, 25:19, 25:18, 25:20) võitu andis 21 punktiga suurima panuse Jekaterina Kovalskaja.

Nora Lember tõi põhiturniiril kaheksandaks tulnud Audentese SG/Noortekoondisele 20 punkti, kuid pluss-miinus arvestuses jäi Lember ühega miinusesse. Carmel Vares assisteeris 12 punktiga. Eesti võistkond oli mängu kokkuvõttes parem nii rünnakul (44%-43%) kui servi vastuvõtul (58%-44%). Serviässasid märgiti võitjatele 11 ja kaotajatele 6.

Optibet naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN