TalTech püsib Balti liigas kaotuseta

Naiste Balti liigas toimus Eesti võistkondade omavaheline duell, kui vastamisi läksid tabelijuht TalTech ja seitsmendal kohal paiknev Tartu Ülikool/Bigbank.

Kodusaalis mänginud TalTech loovutas esimeses geimis 20 ja teises 15 punkti. Tasavägiseimaks osutus kolmas geim, kus Tartu naiskonnal oli 24:23 eduseisus kasutada ka geimpall, kuid seda realiseerida ei suudetud. Kaotusseisust välja tulnud TalTech saavutas kolme järjestikuse punktivõiduga 26:24 geimi- ja seega 3:0 (25:20, 25:15, 26:24) mänguvõidu. Põhiturniiri esimese ringi omavahelises mängus võttis TalTech 3:1 võidu.

Marily Lass tõi võitjatele 14, viie blokipunktiga säranud Kätriin Põld 13 ja Nette Peit 11 punkti. Kaotajate riades kogusid Salme Adeele Hollas ja Ingris Suvi võrdselt üheksa punkti.

TalTech oli selgelt parem blokis, kus koguti tartlannade kahe punkti vastu üheksa punkti. Rünnakuid lahendas Tallinna võistkond 38- ja Tartu esindus 30-protsendiliselt.

Ainsana kaotuseta püsiv TalTeh hoiab 35 punktiga kindlat esikohta, edestades kaks mängu rohkem pidanud Rae Spordikool/VIASTONit seitsme punktiga. Sarnaselt TalTechile 12 mängu pidanud tiitlikaitsja Kaunas-VDU võistkonnal on koos 26 punkti. Turniiritabeli seitsmes naiskond Tartu Ülikool/Bigbank on saavutanud 18 punkti.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN