Tallinna Ülikool/Kikas võib kindlustada koha poolfinaalis, Tartu vajab ellujäämiseks võitu

Naiste Balti liiga esimeses veerandfinaalmängus neljageimilise lahingu pakkunud Tallinna Ülikool/Kikas ja Audentes SG/Noortekoondis jätkavad laupäeval kahe võiduni peetavat seeriat, mille teine ja vajadusel kolmas vaatus toimuvad Tallinna Ülikooli koduväljakul. Seeria teise mängu peab ka kolmanda Eesti võistkonanna veerandfinaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank.

Põhiturniiril TK Kaunas-VDU järel teiseks tulnud Tallinna Ülikool/Kikas asus möödunud laupäeval toimunud esimest veerandfinaalmängu geimidega 2:0 juhtima ja saavutas lõpuks 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:19) võidu. Enne seda oli Tallinna Ülikool tänavusel hooajal võitnud mõlemad omavahelised mängud 3:0 tulemusega. Kui Tallinna Ülikool jõuab võiduni ka laupäeval, tagatakse koht poolfinaalis. Audentes SG/Noortekoondis peab omakorda nelja parema hulka jõudmiseks võitma nii laupäevase kui pühapäevase vastasseisu. Seeria teine vaatus on kavas 26. veebruaril kell 12 Tallinna Ülikooli spordisaalis ja vajadusel kolmas mäng 27. veebruaril kell 12 samuti Tallinna Ülikooli spordisaalis.

Kolmanda Eesti naiskonnana veerandfinaali jõudnud Tartu Ülikool/Bigbank vajab seeria pikendamiseks laupäeval võitu, kui koduväljakul minnakse vastamisi Riia Võrkpallikool/LUga. Seeria esimeses kohtumises pidi Tartu naiskond võõrsil leppima 1:3 kaotusega. Seeria kordusmäng algab A. Le Coqi spordihoones 26. veebruaril kell 12, vajadusel kolmas vastasseis toimub A. Le Coqi spordihoones 27. veebruaril kell 13. Tartus toimuvatest mängudest teeb otseülekande sport.postimees.ee.

Tartu Ülikool/Bigbanki peatreener Hendrik Rikandi sõnul minnakse mõlemat mängu võitma. “Riia naiskond suutis kodusaalis lüüa väga head servi ja meid sellega surve alla panna, nüüd peame ise sama suutma ja vastuvõtul samuti paremini valmis olema. Ülesanne on endiselt sama – võita kaks mängu ja teenida koht finaalturniiril,” rääkis Rikand.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN