Tartu Ülikool/Bigbank võitis Eesti klubide duelli, Tallinna Ülikool/Kikas kukkus kaks kohta

Naiste Balti liiga tänane võisltuspäev tõi väljakule kolm Eesti võistkonda, kellest võiduni jõudis vaid üks. Tabelijuhina jätkab Tartu Ülikool/Bigbank.

Tartus peetud mängus kohtusid enne tänast turniiritabeli esimesel ja kuuendal kohal olnud võistkonnad ehk Tartu Ülikool/Bigbank ja Audentese SG/Noortekoondis. Kodupubliku rõõmuks kallutas Tartu esindus tasavägise esimese ja teise geimi enda kasuks ning saavutas 3:1 (25:22, 26:24, 22:25, 25:20) paremusega hooaja üheksanda võidu.

Tartlannade resultatiivseimaks osutus 17 punkti kogunud Ingrid Kiisk, kuid 15 eksimust tähendasid pluss-miinus arvestuses vaid kaht plusspunkti. Renate Pikk assisteeris 12, Mari Arak 11 ja Kerttu Lääne 10 punktiga. Pealinna naiskonna mänguvankrit vedanud Eva Liisa Kuivonen lõpetas kohtumise 17, Nora Lember 15 ja Sonja Siimson 13 punktiga.

Võõrustajad särasid pallingul, kus löödi 13 ässa, vigu kogunes seejuures 11. Külalised kogusid viis ässa ja eksisid kaheksal korral. Pallingu vastuvõtul jäi Tartu esindus peale protsentidega 48-35 ja rünnakul 40-38. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Kuue võidu kõrvale kolmanda kaotuse saanud Tallinna Ülikool/Kikas kodusaalis punktilisa ei teeninud, jäädes 1:3 (19:25, 11:25, 25:19, 13:25) resultaadiga alla eile kolmes geimis TalTech/Tradehouse`i võitnud Riia Võrkpallikool/LUle. Kolmandas geimis üheksa punktiga säranud Kätriin Põld tõi võõrustajatele 12 ja Raili Hunt 10 punkti.

Kuigi pallingu vastuvõtul oli Tallinna võistkond kindlam (42%-35%), siis rünnakul jäädi Läti võistkonnale alla (27%-37%). Seejuures lõi Eesti võistkond rünnakul koguni 19 korral vastase blokki, omavigu kogunes 14. Lätlannadel lõppes neli rünnakut Tallinna Ülikool/Kikase blokis, lisaks tehti 14 omaviga. Seega oli lõunanaabrite naiskond blokis koguni 15 punkti võrra edukam.

27 punkti kogunud Tartu Ülikool/Bigbank jätkab turniiritabeli tipus, kolmandalt kohalt viiendaks langenud Tallinna Ülikool/Kikas on noppinud 17 punkti. Audentese SG/Noortekoondis hoiab 12 punktiga seitsmendat kohta.

Pühapäeval kell 13 on kodusaalis mängiva Tallinna Ülikool/Kikase vastaskes teisel kohal paiknev Jonavos Aušrine-KKSC. Samal ajal kohtuvad Audentese spordihoones Audentese SG/Noortekoondis ja Riia Võrkpallikool/LU, kohtumine on nähtav SIIN.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN