Tallinna Ülikool/Kikas pääses poolfinaali, Tartu Ülikool/Bigbank viis seeria otsustavasse mängu

Naiste Balti liiga veerandfinaalseeria teine mäng Tallinna Ülikool/Kikase ja Audentese SG/Noortekoondise vahel lõppes erinevalt esimesest vaid kolme geimiga, kui avamängus 3:1 võidu saanud Tallinna Ülikool/Kikas teenis täna 3:0 võidu ja tagas sellega edasipääsu poolfinaali. Avamängu kaotusega raskesse seisu jäänud Tartu Ülikool/Bigbank viis seeria otsustavasse mängu.

Eesti naiskondade vaheline kohtumine kujunes ootamatult ühepoolseks, kui võõrsil mänginud Audentese SG/Noortekoondis üheski geimis üle 16 punkti ei kogunud. Raili Hunt tõi 3:0 (25:12, 25:16, 25:11) võidumängus 14 ja Stefi Siht 8 punkti, Karlotta Kattai noppis kaotajate poolel 5 punkti.

Võõrustajad lahendasid rünnakuid suurepärase 50-protsendilise efektiivsusega ja võtsid servi vastu 60-protsendilise täpsusega. Külaliste samad näitajad olid 22% ja 42%. Blokipunkte märgiti koduvõistkonnale kaheksa, kaotajad blokiga ühtegi punkti ei teeninud. Serviässade arvestuses jäi punktidega 10-3 peale Tallinna Ülikool/Kikas.

Poolfinaali jõudnud Tallinna Ülikool/Kikas tänavusel hooajal Audentese SG/Noortekoondisele veel kaotanud ei ole, kui võiduni jõuti ka kolmes eelmises mängus. Põhiturniiri lõpetas Tallinna Ülikool/Kikas teisena ja Audentese SG/Noortekoondis seitsmendana.

Veerandfinaalseeria avamängus põhiturniiril kuuendaks tulnud Riia Võrkpallikool/LUle 1:3 tulemusega kaotanud Tartu Ülikool/Bigbank tegi teises kohtumises vigade paranduse, saavutades kodupubliku abiga 3:0 (25:23, 25:14, 25:19) võidu.

Võitjate mänguvankrit vedanud Ingrid Kiisk lõpetas kohtumise 20 punktiga, lahendades rünnakuid 50-protsendiliselt (32-st 16). Teised Tartu naiskonna mängijad kahekohalise resultaadini ei jõudnud. Seeria esimeses vaatuses 19 punkti noppinud Kristine Kramena panustas täna Läti naiskonna tulemusse 10 punkti. Tartlannad osutusid selgelt paremaks rünnakul, kui punktiks löödi 35% sooritustest. Lätlannade rünnakuefektiivsus oli 23%. Servil kogusid võitjad seitse ja kaotajad kaks punkti. Mängu kordus on nähtav SIIN.

A. Le Coqi spordihoones toimuv seeria otsustav mäng, kui selgub pooflinalist, saab pühapäeval alguse kell 13. Mängust teeb otseülekande sport.postimees.ee. Nelja naiskonna finaalturniir toimub 5.-6. märtsil.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN