Tallinna Ülikool/Kikas alustas veerandfinaalseeriat võiduga, ülejäänud Eesti võistkonnad kaotusega

Täna tehti algust naiste Balti liiga veerandfinaalseeriatega, kui väljakul käisid ka kolm Eesti võistkonda. Põhiturniiri teine Tallinna Ülikool/Kikas alustas kahe võiduni peetavat seeriat võiduga, põhiturniiri kolmas Tartu Ülikool/Bigbank ja seitsmes Audentes SG/Noortekoondis kaotusega.

Erinevalt kahest eelmisest tänavuse hooja omavahelisest mängust loovutas Tallinna Ülikool/Kikas Audentes SG/Noortekoondisele geimi, saavutades võõrsil 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 25:19) võidu. Võitjate ridades kogusid neli mängijat kahekohalise punktisumma, parimana tõi Kätriin Põld 19 punkti, jäädes seejuures 15-ga plussi. Maren Mõrd lisas 15, Raili Hunt 12 ja Stefi Siht 10 punkti. Koduvõistkonna poolel jagunesid punktid peamiselt kahe mängija vahel, kui Nora Lember kogus 23 ja Eva Liisa Kuivonen 21 punkti. Ülejäänud mängijate arvele kanti kokku 17 punkti.

Blokis ja servil olid selgelt edukamad võitjad, vastavalt punktidega 13-7 ja 13-8. Servi vastuvõtul ja rünnakul jäi omakorda protsentidega 36-29 ja 40-37 peale Audentes SG/Noortekoondis. Kui võistkonnana jäid külalised 33-ga plussi, siis võõrustajate sama näitaja oli +7. Mängu kordus on nähtav SIIN.

Tartu Ülikool/Bigbank alustas veerandfinaalseeriat Lätis, kus tunnistati koduvõistkonna Riia Võrkpallikool/LU 3:1 (25:20, 25:14, 21:25, 25:21) paremust. Tartlannad jäid hätta põhiturniiril kuuendaks tulnud Riia esinduse servidega, kui endale lasti lüüa koguni 15 ässa ja servi vastuvõtul näidati 38-protsendilist täpsust.

Läti esinduse vastuvõtt oli 55% ja endale lasti lüüa kolm ässa. Rünnakul oli jõudude vahekord sisuliselt võrdne, kui võitjate efektiivsus oli 37% ja kaotajatel 36%. Ingrid Kiisk lõpetas kohtumise 12, Ingris Suvi 11 ja Eliise Hollas 10 punktiga.

Uuesti kohtutakse 26. veebruaril kell 12 Tallinna Ülikooli spordisaalis ja samal ajal A. Le Coqi spordihoones. Vajadusel kolmandad kohtumised peetakse päev hiljem samuti Tallinna Ülikooli spordisaalis ja A. Le Coqi spordihoones. Barrus/Võru Võrkpalliklubi saavutas tänavu 9. ja tiitlit kaitsnud TalTech/Tradehouse 12. koha.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN ning turniiritabel SIIN