Standard rannavolle suvetuuri kuuluval WPark Põltsamaa Cupil võidutsesid Piik – Meius ja Kuivonen – Jürgenson

Reedest pühapäevani toimus Põltsamaal Standard rannavolle suvetuuri kolmas, WPark Põltsamaa Cupi nime kandev etapp, kus tundsid võidurõõmu Urmas Piik ja Rasmus Meius ning Eva Liisa Kuivonen ja Liisa-Lotta Jürgenson.

Piik ja Meius läksid Põltsamaa etapi finaalis vastamisi Olerex Cupi pronksimeeste Jaan Rebeli ja Kaur Erik Kaisiga, naiste finaali jõudsid lisaks Kuivonenile ja Jürgensonile Maret Kuuse ja Laura-Liisa Maiste. Kolmanda koha matšis alistasid Aleksei Povjakel ja Adam Glowacki Karl Jaani ja Siim Ennemuisti, jättes viimased mehed teisel järjestikusel etapil esimesena pjedestaalilt välja. Naiste turniiri pronksmedalid said kaela Hanna Pajula ja Liisa Põldma, jättes Gerli Gulli ja Mari Loormani neljandaks.

WPark Põltsamaa Cupi parimateks mängijateks valiti Urmas Piik ja Eva Liisa Kuivonen.

Pühapäeval toimunud poolfinaalides olid Rebel ja Kais 2:0 (21:17, 21:13) paremad Ennemuistist ja Jaanist ning Piik ja Meius alistasid 2:0 (21:18, 22:20) Povjakeli ja Glowacki.

Meeste finaalis haarasid esimese geimi võiduga edu hilisemad võitjad Piik ja Meius ning kui teise geimi keskel tundus, et etapivõitja selgub kahe geimi järel, siis tugeva lõpuga suutsid Rebel ja Kais mängu otsustavasse geimi viia. Kolmandas geimis näitasid kindlamat mängu sel suvel esmakordselt koos mänginud Piik ja Meius, teenides turniirivõidu 2:1 (21:19, 20:22, 15:9) tulemusega.

Kolmanda koha omanike selgitamiseks vajasid Jaani ja Ennemuist ning Eesti-Poola duo Povjakel ja Glowacki sarnaselt esikohamängule kolme geimi. Pikaks kujunenud tasavägise esimese geimi kallutasid endale Jaani ja Ennemuist, järgmises olid geimi lõpus kindlamad Povjakel ja Glowacki. Ka kolmandas geimis ei selgunud võitja kiirelt, ent minimaalse eduga kuulusid pronksised autasud 2:1 (22:24, 21:19, 15:13) mänguvõiduga Povjakelile ja Glowackile.

Vaata kõiki WPark Põltsamaa Cupi meeste tulemusi.

Pühapäeval nähti Põltsamaal esimesena naiste poolfinaale, millest esimeses võtsid Kuivonen ja Jürgenson kindla 2:0 (21:18, 21:8)  võidu Pajula ja Põldma üle. Teises poolfinaalis oli mäng võrdsem – Gull ja Loorman suutsid esimese geimi suure eduga võita, end teises geimis olid selgelt kindlamad Kuuse ja Maiste. Otsustavas vaatuses jõudsid esimesena 15 punktini Kuuse ja Maiste, võites poolfinaali 2:1 (14:21, 21:13, 15:13).

Finaalis ei jätnud Eesti teine paar Kuivonen ja Jürgenson Kuusele ja Maistele üleliia võimalusi, kirjutades 2:0 (21:14, 21:15) võiduga esimese Põltsamaal toimunud täiskasvanute karikasarja etapi võidu enda nimele.

Naiste pronksiomanike selgitamine ei osutunud üldse nii selgeks. Mõlemad paarid võitsid ühe esimesest kahest geimist viiepunktise vahega ning vajati taas otsustavat kolmandat geimi. Seal leidsid vastase väljakupoolel tühjad kohad paremini üles Pajula ja Põldma, teenides 2:1 (16:21, 21:16, 15:10) pronksikohtumise võidu järel WPark Põltsamaa Cupil kolmanda koha.

Vaata kõiki WPark Põltsamaa Cupi naiste tulemusi.