Audentese SG/Noortekoondis andis tiitlikaitsjale kõva lahingu

Naiste Balti liigas käisid Eesti võistkondadest täna väljakul Rae Spordikool/VIASTON ja Audentese SG/Noortekoondis, kes mõlemad leppisid kaotusega. Audentese SG/Noortekoondis sai tabelisse ühe punkti.

Kolmes eelmises mängus võidu võtnud Audentese SG/Noortekoondis jõudis neljandast järjestikusest võidust ühe geimivõidu kaugusele, kui Kaunases peetud mängus asuti tiitlikaitsja Kaunase VDU vastu geimidega 2:1 juhtima. Neljandas ja viiendas geimis olid omakorda paremad võõrustajad, kes saavutasid 3:2 (25:18, 23:25, 28:30, 25:18, 17:15) mänguvõidu. Seejuures asus Audentese SG/Noortekoondis viiendas geimis 10:8 juhtima ja omas 15:14 eduseisu enda servil üht matšpalli, kuid seda realiseerida ei suutnud.

Nora Lember kogus külaliste poolel üleplatsimängijana 22, Karlotta Kattai 16, Freia Liisa Palk 13 ja Karmen Tugedam 12 punkti. Audentese SG/Noortekoondis lahendas 52-protsendilise servi vastuvõtu juures rünnakuid 36-protsendiliselt, Leedu naiskonna samad näitajad olid 47% ja 37%.

10 punkti kogunud Kaunase võistkond püsib turniiritabelis kolmandal kohal, 8 punkti noppinud Audentese SG/Noortekoondis on viies.

Rae Spordikool/VIASTON jäi võõrsil peetud mängus geimivõiduta, tunnistades eelmise hooaja finalist Jonavos Aušrine 3:0 (25:19, 25:22, 25:17) paremust. 33 tõstet saanud ja neist 15 realiseerinud (45%) Silvia Pertens servil ega blokis lisa ei teeninud, lõpetades kohtumise +5 punktiga. Kristel Moor lisas Eesti võistkonnale 11 punkti.

Kui võõrustajad jäid võistkonnana plussi 32 punktiga, siis külalised vaid 1 punktiga. Blokipunktides avaldus võitjate paremus 12-5 ja serviässades 9-3. Leedu naiskond lõi punktiks 45% ja Eesti esindus 38% rünnakutest.

Kuuest mängust pooled võitnud ja 11 punkti kogunud Rae Spordikool/VIASTON jätkab teisel tabelireal, viiest mängust seitse punkti kogunud Jonavos Aušrine tõusis kuuendaks.

Pühapäeval kell 12 on Rae Spordikool/VIASTONi vastaseks Kaunase esindus, Audentese SG/Noortekoondis mängib kell 13 Aušrinega. Mõlemad Eesti võistkonnad mängivad sarnaselt laupäevale Leedus.

Naiste Balti liiga ajakava ja tulemused on leitavad SIIN ning turniiritabel SIIN