Standard rannavolle suvetuuri esimese etapi Škoda Rakvere Cupi võidu viisid koju Nuut – Maidle ja Hollas – Remmelg

Standard rannavolle suvetuuri esimese etapi, mis kandis nime Škoda Rakvere Cup, võitsid Mihkel Nuut ja Karl Maidle ning Heleene Hollas ja Liisa Remmelg.

Pühapäeval olid Rakveres nii meestel kui naistel kavas poolfinaalid ja kohamängud. Päeva avasid naiste poolfinaalid, kuhu murdsid Eesti esipaar Hollas – Remmelg, Maret Kuuse – Laura-Liisa Maiste, Gerli Gull – Mari Loorman ja Marju Sillasoo – Anna Kattel. Esimesest poolfinaalist edenesid 2:0 (21:15, 21:16) võiduga kulla eest heitlema Kuuse ja Maiste, mängides üle Sillasoo ja Katteli. Teises poolfinaalis tegid jõudemonstratsiooni Hollas ja Remmelg, loovutades Gullile ja Loormanile esimeses geimis vaid kolm, teises kaheksa punkti.

Finaalis võitlesid Kuuse ja Maiste esipaari vastu visalt, ent Hollase ja Remmelga kindlat 2:0 (21:12, 21:9) võitu ei vääranud miski. Pronksised autasud teenisid Rakveres Gull ja Loorman, võites kolmanda koha kohtumise Sillasoo ja Katteli vastu 2:0 (21:11, 21:15).

Vaata kõiki naiste tulemusi.

Sarnaselt naistele lõppesid ka meeste finaalpäeval kõik kohtumised kahe geimi järel. Suvetuuri avaetapi esinelikusse jõudsid Nuut – Maidle, Urmas Piik – Dmitri Korotkov, Rasmus Meius – Cris Karlis Lepp ja Andres Leismann – Jaanus Kuller. Hilisemad võitjad Nuut ja Maidle jätsid veenva 2:0 (21:9, 21:11) poolfinaali võiduga pronksile mängima Meiuse ja Lepa, Piik ja Korotkov alistasid samuti kindlalt 2:0 (21:12, 21:13) Leismanni ja Kulleri.

Finaal, kus pidid mehed ka muutliku ilmaga arvestama, pakkus elamusi igale maitsele. Esimeses geimis mängisid Nuut ja Maidle edu sisse, ent Piik ja Korotkov ei lasknud geimil kergelt minna ning otsustavateks punktideks oli vahe olematu. Nuudi ässpalling lõpetas esimese geimi seisul 21:18. Teist geimi alustasid paremini omakorda Piik ja Korotkov, ent Nuut ja Maidle ei  lasknud vahel liiga suureks käriseda. Geimi lõpus õnnestuski Nuudil ja Maidlel ise juhtima asuda ning geim minimaalse vahega võita. Nuudi ja Maidle 2:0 (21:18, 21:19) triumf tähendas, et valitsevad Eesti meistrid ja mulluse suvetuuri võitjad Piik ja Korotkov jäid tänavusel avaetapil hõbedale.

Ka meeste pronksimängus ei selgunud võitja kiirelt. Avageimi võitsid Meius ja Lepp suure vahega, ent järgmises läksid Leismann ja Kuller kohe eest ära ning esimese vaatuse võitjad nägid palju vaeva, et vastased kinni püüda. Teine geim lõppes alles seisul 29:27, kui Meius ja Lepp võitsid kogu mängu 2:0 (21:14, 29:27).